Новости29.05.2018  Музей авіації ХДАВП відчинив двері для широкого кола відвідувачів

Вже найближчими днями більше десятка шкіл Харкова відвідають музейні експозиції мінімоделей літальних апаратів і справжніх літаків під відкритим небом.

«На території Харківського авіапідприємства маємо два музеї – у закритому приміщенні, де розміщені копії літальних апаратів, а також експозиція справжніх літаків під відкритим небом. Доступ до ХДАВП, як до стратегічного об’єкту, обмежений, але, зважаючи на величезну кількість бажаючих потрапити до Музею авіації, адміністрація підприємства знайшла можливість організувати екскурсію для всіх охочих», - повідомив директор Департаменту з питань інформаційних стратегій, розвитку та кадрової політики ХДАВП Олександр Швець.

За його словами, вже найближчими днями учні більше десятка харківських шкіл побувають на Харківському авіапідприємстві.

«Авіамузеї» ХДАВП відображають більш, ніж 90-літню історію літакобудування від моменту створення авіазаводу у Харкові і до сьогоднішніх часів.

«У нас є 24 зменшені копії різних конструкцій літаків, які випускалися тут впродовж 92 років, а також моделі крилатої ракети, літака-розвідника – безпілотного Ту-141, снігоходу «Харків’янка-2», на якому досліджували Південний полюс Землі», - розповідає директор музею Володимир Котляр.

Серед продукції ХАЗу зустрічаються дуже несподівані предмети.

«Інженери нашого підприємства спроектували і змайстрували апарат «штучне серце», який у 1965 році передали до Харківської лікарні невідкладної допомоги, і завдяки якому було врятовано тисячі людських життів», - говорить Володимир Олександрович.

У музеї знаходяться також особисті речі відомих працівників підприємства, наприклад, льотний комбінезон і шолом льотчика Михайла Снегірьова, який випробовував усі літаки Костянтина Калініна…

«Слухати ваші розповіді про Харківський авіазавод можна годинами», - нерідко кажуть екскурсанти директору авіамузею і це правда. Бо багато ще дуже цікавого можна побачити і навіть помацати руками незвичайні експонати. Харківське авіапідприємство гостинно відкриває двері для усіх бажаючих відвідати авіаційні експозиції. Плата за вхід символічна – 15 грн. з дитини і 20 грн. – з дорослого. Ці кошти допоможуть підтримувати музейні експонати у належному стані і зберегти їх для майбутніх поколінь.

Додаткова інформація за телефоном (057) 715 38 32.

 


← Вернуться обратно