Новости16.04.2018  У Харківському міському центрі зайнятості відбулись зустрічі фокус-груп щодо створення інклюзивного коворкінгу

 

У Харківському міському центрі зайнятості стартувала робота зі створення інклюзивного коворкінгу «Доступна зайнятість».

 

Фахівці служби зайнятості провели дві зустрічі з фокус-групами, а саме – з представниками Українського товариства глухих та сліпих, всеукраїнського об’єднання «Національна асамблея людей з інвалідністю» та з вихованцями Харківського спеціального навчально-виховного комплексу імені В.Г. Короленка.

 

Спочатку спеціалісти презентували присутнім ідею та завдання проекту. За словами начальника відділу активної підтримки безробітних Харківського міського центру зайнятості Валентини Кивиренко, інклюзивний коворкінг забезпечить особам будь-якого віку рівний доступ до інформації щодо зайнятості, дозволить дистанційно навчатись, допоможе в започаткуванні чи розвитку бізнесу та працевлаштуванні.

 

«Ми маємо створити зону доступності та комфорту, аби допомогти людям з інвалідністю соціалізуватися, щоб вони не почували себе пригніченими та нікому не потрібними. Прийшовши сюди, людина отримає інформацію, що вона має багато можливостей, ми готові допомогти їй реалізувати себе», - зазначила В. Кивиренко.

 

Далі учасникам заходу ставили запитання, на кшталт, щоб вони змінили у кабінеті, де створять коворкінг, чи були проблеми із доступом до центру.

 

Присутні виявили бажання аби були створені звукові маячки, контрастна ручка на дверях та жовті тактильні полоси на вході до центру. Також людям з інвалідністю було б простіше, якби комп’ютерна техніка стояла ближче до стіни.

 

Учні Харківського спеціального навчально-виховного комплексу імені В.Г. Короленка оголосили пропозицію щодо створення спеціальних бейджиків фахівцям служби зайнятості аби входячи до центру, людина з інвалідністю знала до кого звернутися. Також старшокласники запропонували тематику тренінгів та семінарів для учнівської молоді, їх цікавлять історії успіху дорослих.

 

Усі пропозиції були взяті до уваги. У свою чергу фахівці служби зайнятості запропонували створити зону відпочинку, ця ідея була підтримана із задоволенням.

Такі зустрічі з фокус-групами будуть проводити і надалі, зазначають у Харківському міському центрі зайнятості, адже головне - створити ідеальний коворкінг, який став би прикладом для інших організацій.

 

Нагадаємо, створення проекту інклюзивний коворкінг «Доступна зайнятість» став можливим завдяки конкурсу проектів «Ініціативи із застосування принципів універсального дизайну та доступності», який було реалізовано в рамках Спільної Програми «Сприяння інтеграційній політиці та послугам людей з інвалідністю в Україні», що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) спільно з Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) та Міжнародною організацією праці (МОП) за фінансової підтримки Партнерства ООН з питань реалізації прав людей з інвалідністю, в партнерстві з Міністерством соціальної політики України, Міністерством охорони здоров’я України та Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України.

 

https://kha.dcz.gov.ua/novyna/u-harkivskomu-miskomu-centri-zaynyatosti-vidbulys-zustrichi-fokus-grup-shchodo-stvorennya


← Вернуться обратно