Командири взводів: якими вони приходять до війська?


Анастасія Павленко
17.04.2019 

 

Командири взводів – офіцери, які щоденно відповідають за підлеглий особовий склад, це ті хто кожного дня пліч-о-пліч із солдатами. Бойова підготовка, внутрішня дисципліна, морально-психологічний стан, підтримка у бойовій готовності технічного забезпечення та озброєння – все це зона відповідальності командира взводу. Перелік посадових обов’язків можна перераховувати ще довго, але найголовніше для командира взводу – навчитися бути універсальним.

 1

У Національній гвардії України офіцери мають змогу регулярно покращувати свої професійні знання. Вже другий тиждень командири взводів військової частини 3017 на навчальних зборах молодих лейтенантів під Харковом вивчають та вдосконалюють свої вміння з медичної, вогневої та тактичної підготовки, аби на високому рівні в подальшому навчати своїх підлеглих.

 

На посаді командира взводу лейтенант Станіслав Демченко перебуває з лютого місяця. У свої 23 роки він закінчив Національну академію НГУ та вже керує особовим складом. Ми запитали, чому саме військова спеціальність та яким на його погляд має бути ідеальний командир?

 

«До академії  поступив у 2013 році, наважився вибрати для себе шлях військового. Сподобалося, з"явився стимул розвиватися у цій сфері, залишився на магістратуру. Зараз на посаді командира ремонтного взводу автомобільної техніки. Я сам пройшов школу курсанта і розумію, що до кожного потрібно знайти індивідуальний підхід, головне взаємоповага. Важливо навчитися підтримувати здорову атмосферу, бути авторитетом для кожного, знати їх потреби та прислухатися до прохань», – коментує Станіслав.

 

З Павлом ми також познайомились на зборах, він з Луганської області, виріс у сімї військових, на службу до 3 оперативної бригади прийшов після академії у лютому місяці. Але за цей час встиг налагодити роботу колективу.

 

«Складність посади полягає у тому, що потрібно одночасно встигати контролювати й обслуговувати техніку і контролювати роботу підлеглих. Ідеальний командир, як на мене - справедливий та рішучий, має бути прикладом для своїх підлеглих та першим в усьому. Головне навчитися правильно взаємодіяти з особовим складом», – розповідає командир взводу підвозу боєприпасів та паливно-мастильних матеріалів роти матеріального забезпечення лейтенант Павло Кушнарьов.

 

Олексій у лавах Національної гвардії України ще з 2015 року. Проходив службу за контрактом у військовій частині 3005, до цього мав цивільну спеціальність, запропонували вступити на магістратуру до академії та отримати другу вищу освіту. За розподіленням потрапив до 3 бригади оперативного призначення і тут вже продовжує свою військову карєру.

 

«У мене у взводі більше 10 військовослужбовців, так як це рота матеріального забезпечення основне завдання особового складу - технічне забезпечення службово-бойової діяльності. Більшість моїх підлеглих це водії, тож моя функція, як командира взводу підготувати особовий склад, їх дисципліна, навчання, вирішення усіх побутових проблем та підтримка на всіх етапах служби. Справжній командир повинен довіряти собі і колективу, це той хто може повести за собою людей», – ділиться командир взводу важких машин роти матеріального забезпечення лейтенант Олексій Колісник.

 

Збори такого формату є необхідністю задля того, щоб офіцери мали змогу підвищити рівень своїх знань. Теоретичні напрацювання, командирська практика в подальшому полегшують їх роботу, а набутий досвід дає можливість більш якісно працювати з особовим складом.  Командир взводу має бути ефективним керівником і в мирний час і під час виконання бойових завдань, тож постійно вдосконалювати свої фахові знання й методичні навички є необхідністю.

 

 

Анастасія Павленко

 
← Вернуться обратноОставить комментарий


 


ФИО *
Контактные телефоны
Текст сообщения *
Ваш e-mail *
captcha

Поля, отмеченные *, являются обязательными для заполнения