Одна «Ніч історії Харкова», наче одна мить погляду крізь час


Альона Руденко
04.03.20191

 

Уже вдесяте, небайдужих до історії харків’ян зібрав цікавий проект - «Ніч історії Харкова». Цього разу порадували не тільки захопливі лекції, але й чудова локація в Харківській школі архітектури. «Ніч Історії Харкова» складалася з чотирьох блоків, які, в свою чергу, налічували по три лекції, тривалістю в півтори години. Після завершення кожного з блоків, на гостей чекала музична кава-брейк під час якої можна було не тільки випити смачної кави, а й насолодитися мистецтвом. "Ніч історії Харкова" розпочалася о 22:00 і тривав до 06:00 ранку.


Протягом заходу, всі бажаючі мали можливість дізнатися чимало нового про переплетіння доль відомих і водночас незнаних харківців, переконатися у правді та вигадках, пов’язаних з відомими історичними місцями і будівлями міста та області, а також обрати для себе маршрут для подорожей, при чому, вектор часу був досить гнучким, починаючи від доби Київської Русі і завершуючи ХХ століттям.


«Протягом всього проекту ми намагаємося таким чином подати інформацію, щоб вона ще довго знаходила відгук у серцях харків’ян. Одним із ключових у цьому процесі є наші неперевершені лектори, які глибоко володіють тим матеріалом про який розповідають. Для нас головне, щоб відвідувачі зрозуміли та відчули всю красу міста в якому вони проживають, дізнавшись більше про історичні місця та цікаві події. А ще, для нас величезна радість, коли люди відвідують наш проект і протягом всієї «Ночі історії» не закривають очей та проявляють зацікавленість до того про що чують», - зазначив організатор проекту Антон Бондарєв.


Кожна із лекцій мала свої особливості. Досить непередбачуваною та захоплюючою стала лекція від члена правління харківського фонду «Діти підземелля» Ігора Денисенка «Правда та вигадки про підземелля Слобідської України».


«Побачити місто з протилежного боку та ще й з такою глибокою історією – це цікаво, адже це ще один плюс іміджу міста як туристично привабливого об’єкта і, взагалі, сама по собі тема хвилює багатьох. Мені також дуже приємно, що люди приходять для того, щоб послухати лекторів та дізнатися для себе щось нове. Дослідженням підземель Харкова та регіону я займаюся з 2005 року, брав участь у двох попередніх ночах, які показали, що є зворотній зв’язок, а це дуже важливо», - розповів Ігор Денисенко.


Кожен із відвідувачів мав можливість з низки лекцій обрати ту, яка дійсно до душі. Багато хто відвідує проект уже не вперше. Одним із таких став і Юрій Волошин, який пам’ятає ще першу «Ніч історії Харкова».


«Було дуже цікаво послухати найкращих істориків Харкова. Навіть не знав, що по всьому краю Слобожанщини розкидані підземні ходи та печери. Для мене було також цікаво дізнатися, що з Харкова вийшло багато відомих художників, а також акторів театру та кіно про яких харків’яни зовсім не знають. За цікавими розмовами вся ніч проминула, наче одна мить», - ділиться враженнями Юрій Волошин.


Проект «Ніч історії Харкова» триває вже протягом трьох років. Наступна ніч, як зазначають організатори, відбудеться в червні цього року, в Харківській філармонії, тож до неї вже починають готуватися.


З кожним подібним заходом, харків’яни мають можливість відкрити нові сторінки з життя міста і регіону, збагачуючи свої душі новими враженнями від таємничого, але такого захопливого світу історії.

 

 

 

 
← Вернуться обратноОставить комментарий


 


ФИО *
Контактные телефоны
Текст сообщения *
Ваш e-mail *
captcha

Поля, отмеченные *, являются обязательными для заполнения