Реформа медицини очима лікарів


Ольга Костяна
21.02.20191

 

Медична реформа вікликає у громадян багато суперечок, люди важко спиймають нововведення, адже йдеться про хдоров’я - своє і близьких людей. Йдеться про дітей, вагітних жінок, стареньку матір. Всіх хвилює питання: як тепер працюють лікарі.


На минулому тижні харківському в прес-клубі на зустрічі журналістів з фахівцями-медиками говорили про реформу. Про те, якою вона має бути і про те, якою вона є насправді.


Про фінансування медицини в нашій країні говорити було боляче і важко, тому що часом лікарням не вистачає коштів на найнеобхідніше. Фізрозчину в лікарнях і то часом щось інше, про який розвиток можна говорити?! Тому спікери не раз повторили, що давно пора перестати говорити про безкоштовну медицину - в житті вона давно вже за грошу, всі про це знають. Тільки в Конституції залишається дивна стаття про те, чого ми насправді не маємо.


При цьому злиденному становищі медицини в нашій країні варто відзначити, що є і в Укріані, і в Харкові чудові фахівці, фанатично віддані своїй справі, медики не за професією, а за групою крові. Вони як раз, розвиваються, вкладаючи власні кошти в себе і в свою справу. Вивчають новинки, спілкуються із зарубіжними колегами. На них - захоплених людей - і тримається наша медицин і навіть робить кроки вперед.


Володимир Лупальцов (завідувач кафедри хірургії ХНМУ, доктор мед.наук, професор) зазначив, що такі грандіозні реформи, як медична, швидко не відбуваються, потрібно викоренити вкорінені стереотипи, такі як виклик лікаря додому, "швидка" з будь-якого приводу і багато іншого . Майбутнє - за сімейною медициною, світова практика це підтвердила давно.


Чим такай гарний сімейний лікар? Він знає людини з дитинства. Він обізнаний про слабкі місця організму пацієнта, про наявність хронічних недуг, схильностях до захворювань, про можливі спадкових ускладненнях. Сімейного лікаря простіше поставити діагноз, якщо пацієнт відчув нездужання. І це дуже добре!


Але зараз - початок реформування медичної сфери. Все тільки починається, всім потрібно прийняти новинки та зміни, звикнути і перебудуватися. Поки що, ця система тільки почала функціонувати.


На питання, чи не здається абсурдом телефонна консультація з лікарем, медики сказали: ні, не здається.


Андрій Пеньков (Президент Східно-української академії педіатрії, кандидат мед.наук) відповів, що йому можуть подзвонити з іншого міста і надіслати Вайбером фотографію дитини, у якого з"явився висип. І він легко і відрізнить кір від вітрянки. Тому не лякайтеся, якщо вам кажуть, що лікар поставив діагноз по телефону - все залежить від кваліфікації лікаря.


На питання кореспондента Kharkiv GLOBE - чи є в планах реформаторів страхова медицина, всі спікери відповіли, що поки немає. Не затвердили таку програму, не вирішили, яку країну взяти зразком, не прийняли рішення - хто саме буде виконувати функції страховика та інше. Відмовок маса - не у спікерів, у тих, хто реформу планує. Заручниками відмовок залишаються прості громадяни - немає страхової медицини, значить, ми як і раніше в складній ситуації будемо збирати гроші на лікування ... А так хотілося платити раз на місяць якусь розумну суму і не боятися захворіти! .. Сподіваюся, що доживемо і до цього. Ну, може, не ми, а внуки наші, мабуть, доживуть.


 
← Вернуться обратноОставить комментарий


 


ФИО *
Контактные телефоны
Текст сообщения *
Ваш e-mail *
captcha

Поля, отмеченные *, являются обязательными для заполнения