Про реформу електроенергетики варто говорити сьогодні


Ольга Костяна
21.02.2019 

 1

 

В кінці минулого року харків"ян повідомили, що в 2019 році в Україні стартує перший етап реформи ринку електроенергії. Сьогодні послуги споживачам надають дві окремі компанії - оператор розподільних систем і постачальник. І станеться це в лютому.

 

Настав лютий, але, по правді кажучи, не всі громадяни зрозуміли - що потрібно робити? Куди йти? Якими будуть тарифи в умовах реформи? І що станеться, якщо не робити нічого, нікуди не ходити, а продовжувати жити і працювати, регулярно вносячи плату за електроенергію?

 

У Харківському прес-клубі з журналістами ці теми обговорили Юрій Дяченко - в.о. генерального директора ПрАТ "Харківенергозбут", Сергій Титаренко - комерційний директор АТ «Харківобленерго», Олексій Ганус - заступник генерального директора з технічних питань АТ «Харківобленерго», Олександр Лазуренко - завідувач кафедрою «Електричні станції» НТУ «ХПІ» професор, Роман Зайцев- завідувач кафедрою фізичного матеріалознавства для електроніки та геліоенергетики НТУ «ХПІ» доцент.

На найважливіший для споживача питання: що з тарифами і цінами, фахівці однозначно відповіли: ціни і тарифи на елетроенергіі залишаються колишніми. Якщо громадянин не уклав новий договір з постачальником електроенергії, але продовжує користуватися елетромережі в своєму будинку і продовжує платити за електрику, договір автоматично вважається укладеним. Так що, робити, за великим рахунком, нічого не потрібно, все вже відбулося. Але в квитанції «за світло» будуть відтепер дві графи. Не звертаємо уваги, платимо і світло до нас надходить.

 

Фахівці звернулися до населення і закликали користуватися електрикою економно: вимикати світло, коли він не потрібен, використовувати нічний тариф, замінити звичайні лампочки розжарювання на світлодіоди і т.д. Адже електромереж в нашому місті дуже багато років, є такі, які прокладені понад 100 років тому. А потужності приладів змінилися в багато разів. Поки замінити всі кабелі на нові неможливо - мало грошей. Тому, будемо ощадливими, щоб світло в наших оселях було завжди.

 
← Вернуться обратноОставить комментарий


 


ФИО *
Контактные телефоны
Текст сообщения *
Ваш e-mail *
captcha

Поля, отмеченные *, являются обязательными для заполнения