Національна Академія Національної гвардії України. Від високого рівня підготовки курсантів до безпеки всієї країни


Альона Руденко
15.02.2019 

Час не стоїть на місці. В цьому цілком переконалися журналісти, відвідавши Академію Нацгвардії (далі - Академія). У рамках відвідин представники ЗМІ мали можливість на власні очі побачити наскільки вагому увагу приділяють підготовці курсантів, які кожного року вступають на службу до  Національної гвардії України, докладаючи максимум зусиль для служіння ратній справі.


Розпочався захід із зустрічі журналістів з начальником Академії генерал-лейтенантом Сергієм Соколовським та керівним складом навчального закладу. Було обговорено питання, які стосувалися розвитку та змін, що мають місце в Національної гвардії України та стосуються Академії.

 

1

 

«За останні роки Національна гвардія України та Академія суттєво змінилась, поряд з цим змінилась і система військової освіти. Наш навчальний заклад постійно розвивається, змінює підходи у навчанні на найбільш сучасні, інтегрує ефективні методи викладання і все це задля однієї головної мети – виховання покоління офіцерів, які будуть професійними захисниками своєї держави і фахівцями обраної справи. Вже багато зроблено і ще більше ми плануємо зробити. Вивчення іноземних мов, використання кращого міжнародного досвіду – це перспективні напрями розвитку нашого навчального закладу, і правильний шлях для підготовки сучасного офіцера», – зазначив генерал-лейтенант Сергій Соколовський.


Завідувач музею Олександр Семенович Семенченко ознайомив представників преси з цікавою та сповненою військової мужності історією, яка бере свій початок ще з 1931 року.


Під час огляду техніки журналістам показали зразки, які є в підрозділах НГУ з 2014 року та використовуються для перевезення особового складу та бойових підрозділів, проведення патрулювання, розвідки, вивезення поранених, матеріальних засобів та боєприпасів.

 

1

 

«Курсанти мають можливість вивчати прилади, оволодіти навичками технічного обслуговування та експлуатації транспортних засобів, а також навчатися практичному водінню на військовій техніці», - підкреслив старший викладач кафедри автобронетанкової техніки підполковник Володимир Дем’янишин.


Під час виставки озброєння журналістів ознайомили з сучасними зразками пістолетів, автоматів, ручних кулеметів українського виробництва «Форт» та новітнім снайперським озброєнням.

 

1

 

«На сьогодні використовується стрілецька зброя, яка дозволяє достатньо ефективно виконувати складні снайперські завдання. Для цього потрібна потужна оптика, відповідні боєприпаси та належний рівень підготовки. Курсанти, починаючи з 1-го року навчання, отримують практичні та теоретичні навички у володінні всіма видами озброєння, адже коли вони після завершення Академії розпочнуть свою роботу в підрозділах НГУ, то повинні володіти всіма видами озброєння, які є в НГУ», - зазначив начальник служби озброєння підполковник Іван Бухун.


Представникам ЗМІ презентували й зразки форми одягу, які використовуються на даний час в НГУ та призначені для виконання службово-бойових завдань різного характеру. Наприклад, форму легкого, гірського та важкого штурмовика, парашутиста, зв’язківця, медика, військовослужбовця з охорони громадського порядку, парадну форму і т. д. Про етапи запровадження нового форменного одягу розповів інженер кафедри тактико-спеціальної підготовки капітан Ярослав Зінков.

 

1

 

«Навчальний відділ подає пропозиції до головного управління НГУ, а в головному управлінні є відділ, який переглядає пропозиції з усієї України. Після цього дизайнери виготовляють зразки, які представляють командуванню. І тільки після проходження тестування на практичність роблять висновки та затверджують відповідні зразки одягу, які надходить на забезпечення НГУ», - розповів капітан.


Побачили журналісти й навчально-спортивний комплекс Академії, а саме ігровий зал, зал з кросфіту та рукопашного бою, оснащений необхідним професійним спортивним інвентарем.

 

1


Приємно здивував і навчально-тренувальний комплекс з вогневої підготовки, призначений для проведення занять із вогневої та технічної підготовки з усіма категоріями курсантів та слухачів-офіцерів. Структурно він складається з двох інтерактивних лабораторій, майданчиків для виконання нормативів з вогневої та тактичної підготовки, трьох тирів, класу ситуаційного моделювання, а також трьох класів з тренажерами БТР-4 та автомобіля КрАЗ.

 

1


Представники ЗМІ спостерігали як за 8 секунд курсанти збирають та розбирають пістолет «Форт-12». Викладачі говорять, що курсанти настільки добре володіють подібними навичками, що можуть розібрати пістолет навіть із закритими очима, але всьому передує кропітка робота з вивчення матеріальної частини, а також принципу роботи та взаємодії частин та механізмів зброї при стрільбі.

 

1


Також курсанти відпрацювали порядок установки, зняття та заряджання озброєння на тренажері БТР – 4Е, що дозволяє значно зекономити ресурси. Дозволяє скоротити ресурси та час на підготовку і тренажер із програмним забезпеченням, який імітує роботу автомобіля КрАЗ 6322. З курсантами проводиться вивчення будови, обслуговування та ремонту даних автомобілів, а також надаються практичні навички з водіння. Тренажер «КрАЗ» складається з місця оператора, який слідкує за правильністю виконання дій курсантом, двох кабін та динамічної платформи. Тренажер дозволяє імітувати різні дорожні та погодні умови. Кабіна повністю обладнана всіма засобами керування, а також панеллю приборів.

 

1


Особливі враження в журналістів були від відвідин вогневого тиру, де курсанти набувають навичок у володінні стрілецькою зброєю. Гвардійці продемонстрували підготовку навчального складу підрозділів оперативного та спеціального призначення. Обладнання тиру дозволяє поетапно ускладнювати виконання бойових стрільб. На першому етапі особовий склад показав навички оволодіння зброєю, введення положення для стрільби та використання змінних вогневих позицій. На другому етапі відбулося бойове злагодження особового складу, яке є особливо важливим під час виконання спеціальних операцій з нейтралізації озброєних злочинців та звільнення заручників. У вогневому тиру також встановлено програмне забезпечення, яке дозволяє адаптуватися під умови ООС, зокрема й виконувати завдання в умовах міст та населених пунктів, що є надзвичайно складним.

 

1

 

Навчають майбутніх військовослужбовців й зосереджувати свої фізичні та психологічні сили для виконання службового завдання. Під час бою може трапитися ситуація, коли військовослужбовця буде поранено. Поранення викликає біль, а біль паніку, тож для того, щоб цьому протидіяти застосовуються різні психологічні прийоми, зокрема й проколювання шкіри долоні голкою (!) Відразу помітно, що до Академії відбирають курсантів, які мають сталеві м’язи та сталеві нерви.

 

1

 

Після відвідин Академії стало цілком зрозуміло, що можна тільки порадіти за курсантів, які мають можливість навчатися в сучасному навчальному закладі військового спрямування. При цьому, приставка "військового" ніяк не бентежить, а навпаки, враховуючи навчальний процес, який поєднується з технічно та інформаційно-оснащеними аудиторіями, в яких викладають висококваліфіковані викладачі показує, що майбутнє України в безпеці.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
← Вернуться обратноОставить комментарий


 


ФИО *
Контактные телефоны
Текст сообщения *
Ваш e-mail *
captcha

Поля, отмеченные *, являются обязательными для заполнения