Авторська лялька – крок у світ дитинства та чуда


Альона Руденко
28.12.2018 

Виставка авторської ляльки та ведмедиків Тедді є одночасно міжнародним проектом має назву «Сезон ляльок» та організовується вже 12-й рік поспільЦього року, на виставці представлено 60 масштабних робіт від 22 талановитих майстрів. Організатор виставки Наталія Веселовська зазначає, що кількість людей, які цікавляться авторською іграшкою та ляльками в останні роки стрімко зростає. Іграшка, зроблена своїми руками викликає у людей різного віку, а насамперед, у дорослих, справжню радість, бо повертає їх у дитинство.

1

 «В багатьох містах, в багатьох країнах уже такі проекти є, але більш масштабніші. В Києві з’явився після нас проект Юрія Шуманського «Модна лялька. У нас проект невеликий, камерний, уже 12 років, ми намагаємося організовувати, намагаємося надати свої роботи на розсуд відвідувачів, а судячи з книги відгуків, ми радуємо харків’ян як і раніше», зазначає організатор виставки «Сезон ляльок» Наталія Веселовська.

Дивлячись на роботи, мимоволі замислюєшся, якою ж чистою повинна бути людська душа, щоб створити таку красу. Майстрині авторської ляльки мають саме таку душу, в цьому переконуєшся після перших слів розмови.

1

«Процес створення ляльки достатньо кропіткий. Спочатку повністю продумується образ, розробляються ескізи, підшукуються матеріали. Потім вже з того, що є ти формуєш майбутню модель. Створення ляльки займає від одного до трьох місяців. У моїй творчості переважають мотиви фантастики та ренесансу», - розповідає майстер авторської ляльки Лідія Пахомова.

У кожній роботі вміло переплелися колоритна майстерність і загадкова краса, своєрідна лялькова вишуканість та довершена творча простота, а відтак, кожен з відвідувачів відшукав той експонат, який є найближчим для його душі.

1

 «Виставку я відвідую регулярно. Найбільше мене захоплює те, що тут різнопланові майстри і через це роботи просто неймовірні. Тут особлива атмосфера творчості. Якщо придивитися до робіт, які тут виставляються – це люди з неординарним складом розуму і з своїм особливим внутрішнім світом», - ділиться відвідувачка виставки Марія Кожевнікова.

Багато хто говорить, що лялька є уособленням образу людини. Дійсно, коли ковзаєш поглядом по маленьким шедеврам, то забуваєш про всі життєві дрібниці. Ти насолоджуєшся гармонією і розумієш, що правий був Антуан де Сент-Екзюпері, бо «Всі ми родом з дитинства».

1
← Вернуться обратноОставить комментарий


 


ФИО *
Контактные телефоны
Текст сообщения *
Ваш e-mail *
captcha

Поля, отмеченные *, являются обязательными для заполнения