Нова система харчування в українській армії – військовослужбовець має вийти з їдальні ситим та задоволеним


Альона Руденко
06.12.20181

Українська армія з кожним днем вдосконалює свої стандарти, від озброєння до харчування. В цьому мали можливість переконатися журналісти на прикладі Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. До Дня української армії курсанти куштували святковий обід, приготований за новою системою, за каталогом з майже 400 найменувань продуктів.

Нову систему харчування впровадили з 22 жовтня. Основним орієнтиром, при цьому, є система харчування військовослужбовців за кордоном. Особливості нової системи харчування полягають у зміні енергетичної цінності продовольчого набору та його вартості, яка тепер становить 78 гривень 90 копійок, замість 63 гривень.

«При затвердженні меню-розкладки начальник продовольчої служби забезпечує суму, а начальник медичної служби калорійність і курсанти на своїх радах вирішують, що їм більше подобається, адже вони також беруть участь у складанні меню-розкладки, яка затверджується за два тижні. Таким чином, ми маємо постійний діалог із курсантами і максимально враховуємо їх побажання», - запевняє т. в. о начальника ХНУПС імені Івана Кожедуба генерал-майор Олександр Туринський.

На святковий обід у курсантів багато смаколиків, навіть не віриться, що це звичайна військова їдальня, адже в меню каша гречана зі шкварками, рис з овочами, зрази м’ясні з грибами, гомілки курячі запечені з майонезом, суп гречаний та гороховий з копченостями, салат «Олів’є», сік, а з фруктів ананаси та хурма. Минулого року на святковий обід був борщ, котлета, каша гречана, компот та хліб.

«На сьогодні, значно підвищилось навантаження на кухарів, але готувати зараз - це справжнє задоволення, тому що ми можемо сповна виразити нашу фантазію, адже збільшилася кількість продуктів про які раніше в ЗСУ навіть не мріяли», - зазначила начальник їдальні Оксана Мошная.

1

Більше того, якщо раніше до їдальні ходили курсанти перших курсів, то тепер поласувати смачною їжею приходять й курсанти четвертих та п’ятих курсів. Скажімо, курсанту 2 курсу 4 факультету Олексію Тодору страви, які готуються в їдальні дуже подобаються, серед фаворитів у майбутнього військового куряче м’ясо, сардельки та спагетті.

«Батько у мене теж військовий, коли він побачив, яку їжу ми їмо, то був вражений, адже раніше такого не було. Зараз стали годувати настільки смачно, що студенти просять додати, а раніше навіть те, що насипали не хотілося їсти», - зізнається курсант.

Нова система харчування,безумовно, радість для курсантів. Позитивним є й той факт, що головним меседжем в ЗСУ нарешті стало те, що військовослужбовець має вийти з їдальні ситим та задоволеним.

 
← Вернуться обратноОставить комментарий


 


ФИО *
Контактные телефоны
Текст сообщения *
Ваш e-mail *
captcha

Поля, отмеченные *, являются обязательными для заполнения