Стати донором крові для військовослужбовців - місія важливої допомоги


Альона Руденко
13.11.2018 

Внаслідок непростої військової ситуації на території України, багато військових, які отримали поранення в зоні проведення ООС потребують переливання крові. Надати свою допомогу в реалізації цієї потреби вирішили військовослужбовці Харківського обласного та районного військових комісаріатів. Сьогодні близько 25-ти військових завітали до Харківського обласного центру служби крові (далі - Центр), щоб стати донорами для військовослужбовців, які знаходяться на лікуванні у військово-медичному клінічному центрі Північного регіону.

1

Військовий комісар ХОВК полковник Юрій Калгушкін, незважаючи на травму ноги, також прийшов до Центру.

«Так трапилося, що у зв’язку із травмою, протягом 3-х тижнів я перебував у військово-медичному клінічному центрі Північного регіону, спілкувався з військовослужбовцями, які отримали поранення. Після чого, на загальній нараді з моїми колегами, ми прийняли рішення допомогти військовослужбовцям, адже здача крові сприятиме їх подальшій реабілітації», - підкреслив Юрій Леонідович.

Кожен військовий мав здати 450 мм крові. Завідувач відділом комплектування донорських кадрів Харківського обласного центру служби крові Юрій Верховенко зазначив, що вже протягом багатьох років триває співпраця в питаннях проведення акцій по заготівлі донорської крові від військовослужбовців Харківського обласного військового комісаріату (далі - ХОВК).

«З цієї категорії військовослужбовців уже сформовано штат постійних кадрових донорів, які 2-3 рази на рік до нас приходять і систематично здають донорську кров. Заготовлена кров направляється на потреби хворих Харківського військового шпиталю. Незважаючи на те, що немає активних бойових дій, але ті травми, ті пошкодження, які отримали наші військовослужбовці в минулому, потребують повторних оперативних втручань, пов’язаних із переливанням компонентів донорської крові, тому кров потрібна завжди», - прокоментував Юрій Олексійович.

Військовослужбовці, які прийшли виконати таку світлу місію переконані, що їхній вчинок стане невеликою допомогою тим, хто її так потребує, а також гарним прикладом для оточуючих, які мають побоювання щодо донорства.

Скажімо, заступник обласного військового комісара полковник Сергій Гатченко почав здавати кров ще в 19 років, має досить рідкісний 4-й негативний резус-фактор, в цілому, був донором близько 30-ти разів і зупинятися не збирається.

«Я проходив службу в Югославії, Іраці, перебував в зоні проведення ООС, тому розумію для чого це необхідно. Кров потрібна як-ніколи, бо допомогу військовим надають кожного дня. Тим більше, у шпиталі Північного регіону, куди везуть всіх поранених з ООС», - зауважив Сергій Вікторович.

1

Офіцер відділу комплектування ХОВК Олег Щирський став донором тільки вдруге, але планує й надалі продовжувати відвідувати Центр.

«Для мене – це можливість чимось допомогти. Хтось зі зброєю в руках захищає країну, а хтось робить все, що в його силах. На даний момент, знаходячись тут, я віддаю частину себе, щоб допомогти нашим хлопцям», - зазначив військовий.

1

Були серед військовослужбовців й ті, які мають звання «Почесного донора», адже здавали кров більше 30-ти разів. До таких належить офіцер ХОВК підполковник Володимир Кльонов: «Кров почав здавати ще в 90-ті роки, був донором близько 100 разів, тож вже призвичаївся. Я був призваний по мобілізації в зону ООС. Часто бачив, коли не вистачало крові, то це призводило до трагедій, тож хочу бути корисним своїй державі і якусь допомогу надати людям», - поділився Володимир Миколайович.

Бути донором почесно, адже, таким чином, рятуються людські життя. Це добре зрозуміли військовослужбовці, які завітали до Харківського обласного центру служби крові. Саме ці люди часто розуміють, що таке ризикувати життям, можливо, тому й роблять вірний крок у сторону його порятунку.

 

 

 

 

 
← Вернуться обратноОставить комментарий


 


ФИО *
Контактные телефоны
Текст сообщения *
Ваш e-mail *
captcha

Поля, отмеченные *, являются обязательными для заполнения