Прес-тур «Шлях до енергоефективності Успішні історії» - зміни мислення кожного щодо енергозбереження


Ніна Спаська
31.10.2018
 Український освітній центр реформ організував для регіональніх ЗМІ прес-тур «Шлях до енергоефективності Успішні історії». Журналісти Харківщини, Сум, Полтави мали можливість познайомитися з успішним досвідом харків"ян в підвищенні енергоефективності. 
Мета туру - конкретними прикладами мотивувати ЗМІ висвітлювати зразки використання альтернативних джерел енергії, енергозберігаючих технологій. Журналісти відвідали три об"екти у Харкові.

У 2016 році в результаті співробітництва Харківської міської ради та німецької компанії GIS було підписано угоду про співпрацю. В рамках даної угоди були обрані для реалізації Харківська загальноосвітня школа № 153 по вулиці Академіка Богомольця та дошкільний навчальний заклад ясла-садок №6 по вулиці Миколи Бажана. Обидва об"єкти знаходяться в Новобоварском районі.

Дитячий садок №6 у Новобаварському районі відвідує заклад більше трьохсот дітей. Для того, щоб економити тепло, вирішено було на першому етапі замінити 186 вікон, двері у всьому приміщенні садка.
В рамках другого етапу проведено зовнішнє утеплення будівлі басейну, проведено ремонт покрівлі, було повністю замінено водовідведення, теплозабезпечення, електрична проводка. Але найголовніше -на даху дитячого садка було встановлено 15 сонячних батарей, які працюють безпосередньо на обігрів води басейну дитячого садка.
Басейн, душові, роздягальні, технічні приміщення-все оснащено спеціальним обладнанням. Розумна техніка сама відстежує температуру, вологість повітря в приміщенні. Оскільки басейн-це приміщення з підвищеною вологістю, працює сучасна система вентиляції для осушення повітря.
Мірошніков Андрій, заступник директора ТОВ «Бост-Теплосервіс: «Сонячні колектори дозволяють підігрівати воду в басейні . Техніка надійна, від німецького виробника. Таким чином, відношення  до підігріву води ми не маємо».
Серцем унікального  обладнання є система очищення води, фільтрації та дотації реагентів.
Об"єкт зданий в експлуатацію лише два місяці тому, і реальну суму від економії тепла можна буде оцінити лише час по тому, але вже сьогодні очевидні переваги впровадження енергозберігаючих технологій.
Також журналісти  відвідали Харківську загальноосвітню школу № 153 по вул. Академіка Богомольця. Після закінчення двох опалювальних сезонів економія тепла в грошовому еквіваленте склала вже понад 127 000 грн. 
Третім проектом, який відвідали журналісти, стала компанія «ЕкотермоIнжінiрінг».
Керівники компанії переконані, що інвестуючи в енергоефективну систему, можливо знизити витрати підприємства та підвищити його ефективність.
«Екотермо Iнжинiринг» - це провідна українська фірма з провадження енергоефективних проектів в системах опалювання, вентиляції, кондиціонування, гарячого водопостачання та утилізації тепла. Серед них- кліматичні панелі EFFI, які представляють собою альтернативну систему опалення при ефективному споживанні енергоресурсів.
Теплоносієм в клімат - панелях служить вода. Панелі  можуть бути встановлені в будь-яких приміщеннях, з високими стелями, вони нагрівають не повітря, а предмети.
Продукція фірми «Екотермо Iнжінiрінг» знаходиться в виробничих цехах корпорації «ФЕД», на запорізькому підприємстві «Мотор Січ», в Харківському регіональному центрі адмінпослуг, в автосалонах Харкова, Полтави, Одеси, на спортивних аренах Сєвєродонецька і на інших об’єктах.
В даний час школи України реалізують програму модернізації систем опалення в
спортзалах із застосуванням енергоефективних технологій, і придбання клімат - панелей буде дуже до речі.
Досвід харків"ян в форматі прес- туру справив сильне враження на представників ЗМІ.
Позитивний досвід завжди дуже корисний.
Перед медіа стоїть задача – зміни мислення кожного щодо енергозбереження. Адже економлячи ресурс сьогодні, ми даємо додаткові можливості завтрашньому дню. Подібні прес-тури сприяють досягненню такої мети.
 

Ніна Спаська
← Вернуться обратноОставить комментарий


 


ФИО *
Контактные телефоны
Текст сообщения *
Ваш e-mail *
captcha

Поля, отмеченные *, являются обязательными для заполнения