Шлях до енергоефективності – шлях у майбутнє


Ніна Спаська
30.10.2018 

 

30 жовтня 2018 року Український освітній центр реформ для журналістів Харківщини, Сум та Полтави організував прес-тур «Шлях до енергоефективності. Успішні історії. Харків»

 

Запорукою сталого розвитку України  на шляху задоволення зростаючої потреби в отримані енергоресурсів є розвиток альтернативної енергетики. Виконуючи енергетичну стратегію України до 2035 року, вагоме місце посідає відновлювана енергетика.. Представники Центру переконані, що необхідне глибинне реформування муніципального енергетичного сектору нашого регіону, заради комфорту жителів Харківщини, економії бюджетних коштів та поліпшення кліматичної ситуації. За рахунок відновлюваних джерел можливо багато: забеспечити комфортний температурний режим в офісах, налагодити роботу систем освітлення, вентиляції і кондиціонування повітря,  теплого водопостачання. Для більш активного застосовування енергозберігаючих технологій підприємствами ЖКГ повинна бути мотивація.

 

Питання які виносилися на розгляд перед учасниками прес-туру були наступні:

 

1.    Досягнення та досвід роботи у підвищенні енергоефективності, використання альтернативних джерел енергії та реформуванні муніципального енергетичного сектору заради комфорту містян, економії бюджетних коштів та поліпшення кліматичної ситуації.

      2.   Залучення інвестицій для реалізації енергоефективних проектів у місті.

      3.      Яка роль відновлюваної енергетики в Енергетичній стратегії України до 2035 року?

      4.        Як працюють зелені тарифи?

      5.      Впровадження заходів Плану дій зі сталого енергетичного розвитку міста.

 

      6.     Що мотивує українські підприємства ЖКГ активніше застосовувати енергозберігаючі технології?

 

1

 

В рамках прес-туру журналісти відвідали декілька об’єктів, зокрема, дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 6 Новобаварського району в якому розміщено басейн. Журналістам із Харкова, Сум та Полтави розповіли про технологічні новації з використанням сонячних батарей на базі дитячого садочку №6. Басейн обладнаний спеціальною очисною системою, адже працює станція автоматичної фільтрації та дозації реагентів, тож вода із басейну проходить через фільтр, дезенфікується, а потім через форсунки повертається в басейн.

 

Крім того, директор ТОВ «Бост-Теплосервіс» Андрій Мірошников розповів журналістам про сонячні колектори, а також продемонстрував вентиляційну систему та автоматичну систему очищення басейну. «Серед технологічних новацій також є свої недоліки. Наприклад, у сонячних колекторів – це сезонність», - констатував Андрій Мірошников.

 

1

 

Другим об’єктом стала Харківська загальноосвітня школа №153 Новобаварського району. Саме в цьому навчальному закладі енергоефективність вираховується за рахунок економії тепла. Скажімо, за минулий опалювальний сезон вдалося зекономити 127 000 гривень.

 

Прес-тур «Шлях до енергоефективності. Успішні історії. Харків» переконав журналістів, що за енергоефективними технологіями майбутнє України, а наскільки швидко вони будуть впроваджені, залежить від мотивації кожного з нас.

 

 
← Вернуться обратноОставить комментарий


 


ФИО *
Контактные телефоны
Текст сообщения *
Ваш e-mail *
captcha

Поля, отмеченные *, являются обязательными для заполнения