«Тренінгове містечко з командостворення» - важливий крок до розвитку довіри між військовослужбовцями


Альона Руденко
10.10.2018 

1

 

Військовослужбовець може бути фізично витривалим, влучно стріляти та добре володіти навичками фізичної підготовки, але всі ці показники не досить ефективні, якщо ми не враховуємо психологічну складову, яка є важливим елементом в несенні військової служби, що значно ускладнилася з початком бойових дій на Сході України, кинувши захисникам нові виклики.

 

Особливу роль відіграють психологічні заняття в період адаптації військовослужбовців до нового місця служби. З огляду на це групою психологів відділу психологічного забезпечення військової частини (далі - ВЧ) 3017 Східного територіального управління Національної гвардії України (далі – СТУ НГУ) було розроблено «Тренінгове містечко з командостоворення» (далі – Тренінгове містечко). Дане містечко було офіційно відкрито 3-го вересня, а вже в жовтні тут провели навчально-методичні збори для військових психологів з 5-ти військових частин, які підпорядковані СТУ НГУ, а також психологів з Академії і частин прямого підпорядкування Нацгвардії. В планах, побудова ще 5-ти подібних містечок в різних військових частинах Національної гвардії України (далі - НГУ).

 

«Тренінгове містечко» має більшу кількість тренажерів, які є значно вдосконаленими, порівняно з першим подібним містечком у міжвідомчому військовому центрі в селищі Старе. На сьогодні, тут нараховується 10 тренажерів, застосування яких, спрямовано на згуртування військовослужбовців, підвищення довіри одне до одного як важливого елементу роботи в команді.

1

 

Один із головних розробників «Тренінгового містечка» начальник відділення психологічного забезпечення ВЧ 3017 лейтенант Валерія Ковінько зазначає, що при розробці містечка, на практиці, зіткнулися з деякими труднощами.

 

«Коли дивишся на ескізи тренажерів, начебто-то все зрозуміло, але коли на практиці намагаєшся виконати те, що намальовано на папері, виникають деякі складнощі. Над цим містечком працювали художники, які покладаючись на технічне завдання створювали проекти, але далі поставали питання, як це сконструювати?  Як забезпечити страховку?  Окрім цього, було дуже багато дрібних деталей з якими ми зіштовхнулися на шляху будування, але завдяки злагодженій роботі команди, труднощі було успішно подолано», -  розповідає офіцер.

 

Психолог також додала, що під час осіннього призову 2018 року, коли до ВЧ 3017 прибуде молоде поповнення, за програмою підготовки кожен підрозділ пройде даний тренінг.

 

Кожен з 10-ти тренажерів має свою специфіку. Наприклад, «Прірва» особливий тим, що військовослужбовець, завдяки своїй команді долає прірву, а тоді стрибає на трапецію. Тренажер «Шлях евакуації втечі» має у своєму складі елемент «Ходуни - буква А», завдяки якому військовослужбовці долають уявні сипучі піски. Використовуючи тренажер «Балансир», учасники повинні втримати рівновагу не менше ніж на 5 секунд, уявивши себе на плоту серед швидкої гірської ріки.Під час подолання«Павутиння», учасники повинні перебратися з пункту А до пункту Б не зачепивши жодної мотузки, бо вона знаходиться під дуже високою напругою. Крім перерахованих, до складу «Тренінгового містечка» ще входить «Просторовий лабіринт», «Парне проходження», друга версія тренажеру «План евакуації втечі», «Парні колоди» та «Падіння на довіру». До речі, останній, для більшості є найскладнішим, адже передбачає, що військовослужбовець з висоти, спиною уперед, падає на руки своїй команді. В даному випадку,в людини виникає страх за своє життя, але вона повинна навчитися довіряти, і в процесі роботи, коли команда підтримує, коли підтримує психолог, який проводить це заняття, майже у 99% учасникам вдається виконати цю вправу. Не відрізняється простотою й тренажер «Прірва», який сконструйовано на висоті 3,5 м. З подібною перешкодою офіцер відділення психологічного забезпечення ВЧ 3057 м. Маріуполь молодший лейтенант Ольга Грідчина зіштовхнулася вперше, але говорить,що результат того вартий.

 

1

 

«Насправді, трішки страшно, адреналін взагалі зашкалює. Спочатку, коли ти ступаєш на колоду і тебе підтримує команда зовсім було нестрашно, адже я знала, що вони втримають мене, а коли переходиш і стрибаєш на трапецію, не стільки страшно, що ти впадеш, адже знаєш, що страховка, скільки боязко, пересилити себе і зробити стрибок не дивлячись вниз», - ділиться враженнями військова.

 

Надзвичайно приємно, що участь у тренінгу могли взяти не тільки військові, але й цивільні журналісти. Разом з психологами вони тримали рівновагу на «Балансирі», намагалися не потрапити під напругу на «Павутинні», а проходження «Прірви», взагалі, було незабутньою кульмінацією і переконало, що людина здатна подолати свої страхи, якщо вона дійсно цього бажає, а всеохоплююча підтримка тільки сприятиме цьому. Недаремно, довіра є одним із критеріїв міцності зв’язків у суспільстві, а військові як ніхто інший мають відчувати її один до одного, бо саме довіра до іншої людини, досить часто, є кроком до порятунку найважливішого – людського життя.

 

1

 

Альона Руденко

 

 
← Вернуться обратноОставить комментарий


 


ФИО *
Контактные телефоны
Текст сообщения *
Ваш e-mail *
captcha

Поля, отмеченные *, являются обязательными для заполнения