Спецназ: «Вперед до перемог!»


Альона Руденко
09.05.2018                                                                                                   Одна країна, одна земля,

                                                                                               а ми спецназ, ми сім’я.

                                                                                                      Йдемо вперед до перемог,

                                                                                                           бо правий шлях на все життя!

(Девіз спецпризначенців Національної гвардії України)

 

До Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в пройшов захід у Національній академії Національної гвардії України на якому курсанти груп спеціального призначення командно-штабного факультету Академії НГУ змагалися за кращий бойовий підрозділ.

 

Головним завданням факультету є підготовка командирів для Національної гвардії України, надання базових знань та умінь в області оперативного мистецтва і тактики, здобуття та систематичне вдосконалення навичок і умінь командирів в управлінні підрозділами, військовими частинами і з’єднаннями в різних умовах обстановки, вміння керувати підрозділами за будь-яких обставин.

Хоча змагання й проводилися вже третій рік поспіль, але такого масштабу були вперше.Змагання складалися з показових виступів чотирьох взводів спеціального призначення. Загальна кількість учасників виступу становила близько 100 чоловік. Кожен показовий виступ включав «кат» зі зброєю та без, бойові спаринги, прийоми дій штурмової групи, індивідуальний виступ. Курсанти відпрацьовували прийоми з наступних видів зброї: АКС – 74 – 56 шт., АКМ – 15 шт., РПК – 4, ПКМ – 1.

 

Виступи груп оцінювалися журі, до складу якого входило командування командно-штабного факультету, кафедри тактики та фізичної підготовки і спорту Академії.

 

«Підготовка курсантів здійснюється протягом планових занять, але також дається невеликий проміжок часу (протягом 2-3 днів) для того, щоб вони зібралися і показали свої вміння, знання та навички. Після вступу до НАНГУ проводиться спеціальне тестування особового складу, невід’ємною частиною якого є можливість оволодіти базовими прийомами, враховуючи силу, витривалість та швидкість, до уваги береться і психологічний стан. Проведені заходи надають можливість зрозуміти чи спроможна людина працювати у складі групи, чи буде брати участь у завданнях та адекватно реагувати на зміни бойової ситуації, адже підрозділ спеціального призначення працює в місцях виконання найскладніших та найризикованіших завдань, пов’язаних із загрозами не тільки здоров’ю, але й життю бійців», - зазначив начальник командно-штабного факультету, полковник В’ячеслав Овчаренко.

 

Найкращі результати показали випускники 4-го року навчання, які через півтора місяці випустяться з Академії і очолять підрозділи оперативного та спеціального призначення у військових частинах Національної гвардії України. Курсанти третій рік поспіль займають перше місце на подібних змаганнях, тож переможцями підуть і у війська.

«Головним фактором, який допомагає входити до команди спецпризначення є особиста мотивація. Необхідно кожного дня працювати над собою. Протягом навчання ми проходили курс тактико-спеціальної підготовки та відпрацьовували завдання, які виконує група спеціального призначення під час участі у спеціальних операціях, тож як випускник я маю певний багаж знань. На показових заняттях переповнювало почуття адреналіну та бажання якнайкраще показати все, чого навчилися, що наша група і зробила», - розповів курсант 4 курсу, 214 навчальної групи Станіслав Литвин.

 

Курсанти інших груп не засмучуються поразкою, адже поповнили свої знання та навички важливим досвідом.

 

«Групи спеціального призначення відрізняються від звичайного навчання на інших факультетах, насамперед, специфікою навчання, адже додатково ще є гірська, десантно-штурмова, екстремальна психологія, тактика спеціального призначення. На третьому році навчання запам’яталося десантування з вертольотів, штурм будівель, екстремальна підготовка і т.д. Особисто я захоплююся цим і з кожним разом удосконалююся, а ще відчуваю, що курсанти з нашого підрозділу стали більш сміливими, а також готовими до подвигів та самопожертви», - переконаний курсант 3 курсу, 216 навчальної групи Олександр Сальваненко.

 

Недаремно змагання проходили перед таким визначним днем. Безперечно, для всіх курсантів День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – це велике свято. Подібно своїм дідам і прадідам вони стоять на варті забезпечення миру, безпеки, допомоги людям та державі.
← Вернуться обратноОставить комментарий


 


ФИО *
Контактные телефоны
Текст сообщения *
Ваш e-mail *
captcha

Поля, отмеченные *, являются обязательными для заполнения