Командно-штабні навчання з територіальної оборони - важливий крок до захисту держави та українського народу


Альона Руденко
07.04.2018На Харківщині пройшли командно-штабні навчання з територіальної оборони, а журналісти змогли висвітлити їх практичну фазу, відвідавши 4 квітня військовий полігон 92-ї окремої механізованої бригади ЗСУ в с. Башкирівці. Командно-штабні навчання в рамках територіальної оборони проводяться під керівництвом Оперативного командування «Схід». У проведені даного заходу беруть участь тисячі воїнів Збройних Сил України та інших силових відомств нашої держави. В рамках командно-штабних навчань із територіальної оборони, відбулося виконання воїнами-резервістами бойових стрільб зі стрілецької зброї, відпрацювання спеціальних тактичних вправ, умовне знешкодження ворожих мін та евакуація поранених із поля бою.

Зокрема, на полігоні журналісти мали можливість спостерігати за заняттями воїнів-резервістів, із числа бійців роти охорони Богодухівського районного військкомату чисельністю близько 121 чоловік (6 офіцерів і 115 солдат-резервістів). Армійців із 02 по 06 квітня призвано із запасу для проходження військово-навчальних зборів. Варто зазначити, що це планові заняття, які включено до системи штабних навчань, що здійснюються підрозділами територіальної оборони Харківської області. З 2 квітня були проведені заходи мобілізації, відповідно до яких, було мобілізовано роту охорони. Наступного дня, 51 чоловік прийняв присягу на вірність українському народові. Після чого, розпочалися планові заняття. Стрільби, проведені 4 квітня стали кульмінацією спеціальної підготовки військових. На навчаннях виробляється кінцевий варіант заходів, пов’язаних з територіальною обороною, а саме заходи з охорони державних адміністрацій, військових комісаріатів, різних стратегічних об’єктів, посилення захисту державного кордону поблизу одного із пропускних пунктів, а також ліквідовуватимуться наслідки умовної надзвичайної ситуацій на території Харкова.

«У минулому році ми провели масштабні збори зі стрілецьким загоном та мобілізували більше 500 осіб. Були також проведені збори із Чугуївським загоном, більше 200 осіб мобілізували та провели заняття, вони тривали два тижні. Цього року проводяться п’ятиденні збори, але це планові збори з ротою охорони. В подальшому до зборів будуть залучатися інші підрозділи територіальної оборони Харківської області . Особисто мені, як офіцеру, який уже 31 рік служить в армії подобаються ці збори тим, що тут знаходяться мотивовані люди. Цих людей ніхто силоміць сюди не кликав. У цьому і полягає їхня відмінність від всіх інших категорій військових. Серед них є вчителі, є і працівники державної служби, які прийшли на 5 днів займатися в системі територіальної оборони. Хтось вперше прийшов, а в когось це вже традиція і тільки починаються збори вони приходить, тому що це повною мірою патріоти своєї держави», - говорить заступник військового комісара Харківського обласного комісаріату по роботі з особовим складом, підполковник Андрій Семенович.

Цікаво було спостерігати за процесом стрільби зі стрілецької штатної зброї АК-74, але безпека понад усе.

«Напередодні, ми провели попередній інструктаж із заходів безпеки. Сьогодні, перед стрільбами прапорщик знову проводить інструктаж. Ми нагадували про заходи безпеки, що включають у себе комплекс дій, які нададуть солдатам можливість впевнено виконати поставлені перед ними задачі, а саме отримання патронів, зарядження магазину, рух за командами на бойовий рубіж і т.д. При цьому, без команди вони не роблять ніяких дій, а у разі виникнення питань обов’язково звертаються до інструктора, який знаходиться на кожному бойовому рубежі . Нормативом у цих хлопців є хоча б влучити, адже багато хто з них вперше в житті тримає зброю в руках», - зазначає заступник військового комісара по територіальній обороні, інструктор військових занять Богодухівського військомату, капітан Ігор Кулєпьотов.

 

Скажімо, для фрезерувальника Олександра Чепіка такі стрільби були першими в житті. До військомату він прийшов сам, адже вирішив на собі відчути життя солдата.

«Зброю тримаю в руках вперше в житті. Стріляти сподобалося, хоча й не потрапив в одну мішень, але переконаний, якби було більше тренувань , то все пройшло на відмінно. Якщо треба буде по-справжньому брати до рук зброю, вагатися не буду. Коли знову будуть проводитися збори, то піду відразу, адже це, безперечно, позитивний досвід», - розповідає воїн-резервіст Олександр Чепік.

Далі армійці, а з ними й журналісти змогли дізнатися більше про надання першої медичної допомоги, яка є надзвичайно важливим елементом для кожного військового, особливо на полі бою.

Інструктор з медичної підготовки, людина, яка рятувала життя військових у Донецькому аеропорту, гвардії старший сержант Олександр Калій розповів, яким чином надати першу допомогу товаришу, якого поранило в бою та показав, показав як правильно накладати турнікет для зупинки кровотечі, ознайомив з правилами користування індивідуальною аптечкою та її вмістом, а на додачу ще й розповів про основні моменти евакуації пораненого.

В останній день зборів, а саме 6 квітня, було проведено урочисті заходи на яких вручили нагороди, грамоти та присвоєно військові звання. Після чого, воїни-резервісти роз’їхплися по домівках та приступили до виконання своєї реальної роботи, але кожен з них збагатився досвідом несення військової служби, що є важливим показником сміливості та готовності стати на захист держави та українського народу.

 

 
← Вернуться обратноОставить комментарий


 


ФИО *
Контактные телефоны
Текст сообщения *
Ваш e-mail *
captcha

Поля, отмеченные *, являются обязательными для заполнения