ХАЗ розміняв десятий десяток своєї історіїХАЗ розміняв десятий десяток своєї історії


 

Київське ДП «Антонов» та Харківське авіапідприємство розробили спільну стратегію розвитку, аби відновити довіру клієнтів і вивести вітчизняну авіабудівну галузь на новий рівень розвитку. Про це повідомив колишній Генеральний директор ХДАВП, а нині в.о. президента ДП «Антонов» Олександр Кривоконь, який приїздив до Харкова на святкування 91-річниці з дня створення ХАЗу. 

Вітаючи колег зі святом, він підкреслив, що ремонтна майстерня, яка запрацювала після тривалого застою на ХДАВП, — це лише перший крок до відродження повноцінного серійного виробництва. «Так, безумовно, нам зараз тяжко. Були зупинки, — сказав Олександр Кривоконь. — Але є машини, є люди, є заводи. Треба робити все необхідне для того, аби авіабудування стало тією галуззю України, яка виведе всю економіку на новий рівень. Ми також покладемо край колишньому антагонізму — «Антонов» — ХАЗ. Протистояння тривало роками, і ми всі бачимо до чого це призвело».

 

Одним з перших спільних проектів харківського та київського авіапідприємств стала добудова літака Ан-74, який, згідно контракту, харків’яни повинні були відправити казахським замовникам ще у 2015 році. Днями українська делегація повернулася із Казахстану, де обговорювалася дана проблема. Як повідомив Олександр Кривоконь, сторони досягли певного порозуміння й продовжать діалог. «Сьогодні літак готовий на 80%, — прокоментував ситуацію він. — Саме тому перемовини з казахськими партнерами були надзвичайно складними. Йдеться про дуже великі державні ризики, оскільки замовник ще у 2014 році вніс передоплату в розмірі 15 мільйонів доларів. Це 50 відсотків загальної вартості машини. Якщо ми не добудуємо літак, сплачену суму доведеться повертати державі разом зі штрафними санкціями. Більше того, працюючи два дні у Казахстані, я міг реально оцінити ставлення місцевого ринку до нас. Ми фактично його втрачаємо. Саме тому ДП «Антонов» приєднався до вирішення цього питання, і ми разом думаємо над тим, як завершити роботу».

 

Під час святкування між ХДАВП та обласним центром занятості була підписана спільна угода про співпрацю в підготовці нових кадрів. Набір кваліфікованих спеціалістів став можливим після того, як команді кризових менеджерів, що працюють на заводі з березня цього року, вдалося запустити роботу ремонтного цеху. Зайняті у реальному секторі працівники вже п’ять місяців поспіль регулярно отримують заробітну плату. Одночасно адміністрація підприємства наразі шукає різні шляхи погашення заборгованості по зарплаті, яка накопичилася за кілька років простою.

 

 

Гостям свята також був продемонстрований покращений експериментальний зразок двомісного легкокрилого літака, над розробкою якого конструктори підприємства працюють вже кілька років. «Нова модель повинна отримати переваги з льотно-технічних характеристик на 1015%, — повідомив головний спеціаліст з композиційних матеріалів Юрій Іванько. — В авіації це дуже добрий результат. Йдеться про суттєве збільшення дальності і швидкості польоту. Ця робота надзвичайно цікава і дуже перспективна. Досвід американських та європейських колег, з якими ми постійно спілкуємося, показав, що літаки такого класу користуються досить високим попитом».

 

 

Фото Олега Тюхтіна.

Оставить комментарий
ФИО *
Контактные телефоны
Текст сообщения *
Ваш e-mail *
captcha

Поля, отмеченные *, являются обязательными для заполнения