Олександр Кривоконь: «Адекватно оцiнюємо ситуацію на ХАЗі»Олександр Кривоконь: «Адекватно оцiнюємо ситуацію на ХАЗі»


 

Наприкінці лютого цього року на Харківський авіаційний завод зайшла команда анти-кризових менеджерів на чолі з Олександром Кривоконем. Завод на той час не працював, загальний обсяг боргів сягав астрономічної цифри у 3,3 млрд гривень. Було відключено електро-, водо- та газопостачання. З червня підприємстово почало відвантажувати запчастини замовникам, а в березні робітники вперше за останній рік отримали заробітну платню. 

 

— Олександре Григоровичу, у травні цього року в інтерв`ю телепрограмі «По суті» телекомпанії «Оріон» ви казали, що вже у червні плануєте відновити виробництво на ХАЗі. Чи це вдалося?

— Так, ми частково відновили виробництво запасних частин і повністю відновили сервісне обслуговування та ремонт АН-74. Виробництво літаків ще не розпочалось. І розуміємо, що цього року воно може і не відновитись. На наших стапелях зараз стоїть одна машина. Це казахська машина...

 

— Яку проанонсував Прем’єр-міністр?

— Так, проплачена вона в 2014-му, і досі вона не здана Національній гвардії Казахстану. Ми плануємо розпочати її добудову на початку 2018 року і десь у вересні вже відправимо у республіку Казахстан.

 

— Чи відновлено водо- та електропостачання на завод?

— Ні. Зараз ні електро-, ні водо-, ні газопостачання на заводі немає. Сьогодні ми працюємо на генераторах. Включити електроенергію у нас є можливість, але зараз в нас немає ще замовлень, які б робили цей крок економічно доцільним. У липні ми відвантажили запасних частин на 850 тис. грн, отримали вже кошти. Також підписаний контракт ще на майже 1 млн грн. Всього у липні ми повинні відвантажити запасних частин на півтора мільйона гривень.

 

— Скажіть, будь ласка, яка ситуація з виплатою заробітної плати на підприємстві?

— Ми виплатили заробітну платню всім робітникам за березень та квітень. З середини липня почали виплачувати заробітну платню за травень. Плануємо до кінця липня повністю розрахуватися за травень.

 

— Ваше бачення ведення бізнесу на заводі, на яких напрямках треба зосередитись?

— Ми адекватно оцінюмо ситуацію, в якой опинився завод. Правильний підхід будь-якого менеджера — всі можливості повинні використовуватись для того, щоб на завод пішли гроші. Перший напрямок — це сервісне обслуговування літаків, другий — виробництво запасних частин. І ці напрямки вже майже повністю відновлені. Третій напрямок — відновлення серійного виробництва. Але в нас зараз немає замовника, який був би готовий дати передплату. Це питання ми відпрацьовуємо. Четвертий напрямок — в нас є навчальний центр, в якому можемо навчати пілотів, штурманів, техніків. Це теж може бути окремим бізнесом. Зараз ми робимо капітальний ремонт самого приміщення, відновлюємо базу, найближчим часом плануємо набір. Ми співпрацюємо з Харківським аерокосмічним університетом. У них також є проблема із практикою для іноземних студентів. Тому ми готові їм у цьому допомогти. П"ятий напрямок — відновлення льотної придатності. Сьогодні в Україні і світі є багато літаків виробництва Хазу, які не працюють, йде розкомплектування. Ми хочемо ці машини дослідити, розібратись, завезти на завод, відновити, поміняти профіль, якщо це потрібно замовникам. Цей бізнес працює у великих країнах.

 

— В ті зміни, які зараз відбуваються на заводі, в них закладене переорієнтування на західні ринки і перехід на європейські норми виробництва?

— Ринок нашого заводу, виробництво і сервіс — це ринок світовий, тому ми повинні бути в нормах і правилах, які сьогодні діють і в Європі, і в Америці. За цей короткий термін роботи нашої команди на заводі ми вже отримали сертифікат провадження організації виробництва. Це означає, що згідно зі світовими нормами ми маємо право випускати АН-74, АН-140, ХАЗ-30. Наприкінці квітня цього року ми також отримали сертифікат розробника. Це означає, що ХАЗ отримав новий статус. Раніше ХАЗ був серійним заводом, він мав відділ головного конструктора, який займався супроводженням продукції, але розробника не було. Він був додатком КБ Антонов. Наше завдання — отримати додаткові вкладиші для цих сертифікатів на наступні машини.

 

 

Справка:

Олександр Кривоконь — доктор історичних наук, кандидат філософських наук, громадський діяч, управлінець, машинобудівник. У 2005–2006 рр. працював генеральним директором, президентом ВАТ «Харківський тракторний завод ім. С. Орджонікідзе». 

З травня по листопад 2007 р. — радник генерального директора із зовнішньоекономічних зв’язків Державного підприємства «Завод ім. В. О. Малишева», м. Харків. 

В період з листопада 2007 по липень 2008 працював на посаді заступника генерального директора з цивільного виробництва ВО «Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова», м. Дніпро.

З липня 2008 по серпень 2010 працював на посаді заступника генерального директора з цивільного виробництва Державного підприємства «Завод ім. В. О. Малишева», м. Харків. 

В період з жовтня 2010 по березень 2012 керував проектами на ТОВ «Дніпро­кран». 

З березня 2012 року по кінця 2014 року працював директором з реінжинірингу виробництва Corum Group.

 

З 2015 до початку 2017 року керував проектами в ДК «Укроборонпром».

 

 

 

Оставить комментарий
ФИО *
Контактные телефоны
Текст сообщения *
Ваш e-mail *
captcha

Поля, отмеченные *, являются обязательными для заполнения