Харківщина відкриває себе... але великі можливості для області



Харківщина відкриває себе... але великі можливості для області
Напочатку літа у Харкові пройшла виставка «Харківщина: туристичні відкриття». Мета організаторів цього заходу — створити майданчик для туроператорів, орієнтованих, перш за все на так званий в’їзний туризм, а також зробити край туристично привабливим регіоном міжнародного рівня. А передумови для цього є,— стверджують директор департаменту культури Харківської обласної держадміністрації Олег Яцина та директор Харківського організаційно-методичного центру туризму Валентина Холодок.

 

 

— Харківщина ні коли не входила в ТОП провідних туристичних регіонів України. Ваші плани досить амбітні, але чи вони здісненні?

 

Олег Яцина: — Пригадайте підготовку до Чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Харків тоді розглядався лише, як резервне місто для прийому змагань. Але згодом виграв конкуренцію у Дніпра та Одеси. Так і в туризмі нашу область можна порівняти з «темною конячкою», яка у підсумку опиниться серед лідерів. У нас гігантський туристичний потенціал. Харківщина має зручне транспортне розташування та розвинуту інфраструктуру: новий аеропорт , швидкісні потяги, а також комфортні кліматичні умови, різноманітний ландшафт, достатні людські, матеріальні ресурси, в тому числі природно-оздоровчі. У нас близько 7 тисяч пам»яток археології, 2,5 тисячі пам»яток історії, культури та монументального мистецтва, 650 пам»яток архітектури.В області працює понад 100 музеїв. На територіїї Харківщини є ряд відомих культових споруд, серед яких найбільша в Україні і друга в Європі Харківська хоральна синагога, Свято-Благовіщенський кафедральний собор, Успенський собор.

 

— Які з об’єктів туризму найбільш привабливі для українських та зарубіжних туристів?

 

Валентина Холодок: — Перш за все, це Національний літературно-меморіальний музей-заповідник Григорія Сковороди. Саме тут, у колишній Пан-Іванівці, знайшов свій вічний спокій мандрівний філософ і видатний мислитель. Тут можна доторкнутися до його творчості, пройтися улюбленими стежками Сковороди та попити водички з джерела, що носить його ім’я. Справжньою окрасою музею є старовинний парк з липовою алеєю XVII століття, фруктовим садом. Родзинкою парку є «Пейзажна алея», місце експозиції оригінальних скульптурних композицій та зустрічей творчої інтелігенції.

 

Ще одна туристична родзинка — Пархомівській історико-художній музей ім. Луньова. Це унікальний сільський музей, в колекції якого зібрано понад 6 тисяч експонатів: картини Шишкіна, Левітана, Рєпіна, Васнєцова, Кандинського, Реріха, Малевича, Пікассо. У музеї представлені рідкісні ікони, скульптури, предмети побуту, книги.

Цікавими видаються відвідування Наталівки — колишнього маєтку цукрозаводчиків Харитоненків, Краснокутського дендропарку, Шарівського садово-паркового комплесу, Національного меморіального комплексу «Висота маршала І.С. Конєва».

 

— А що Харківщина може запропонувати тим туристам, які віддають перевагу перебуванню на природі?


Олег Яцина: — Тут у нас також великі можливості. Природно-заповідний фонд включає 220 територій та об’єктів, загальною площею 53 тисячі гектарів. Серед найвідоміших заповідних територій національні природні парки — «Гомільшанські ліси», «Дворічанський» та «Слобожанський», ландшафтні парки — «Великобурлуцький степ», «Печенізьке поле», «Ізюмська лука». Селища Гайдари та Коробові Хутори, що на правому березі річки Сіверський Донець ще називають «Харківською Швейцарією». Наявність джерел мінеральних вод є базою для розвитку курортів таких як «Березівські мінеральні води» та «Роща».

 

— Валентино Дмитрівно, які нові туристичні маршрути виглядають найбільш привабливими для мешканців Харківщини та гостей регіону?

 

Валентина Холодок: — Це, зокрема, релігійний туризм: «Золотий вінець Харкова». Пішохідна екскурсія історичним центром міста з відвідуванням найстаріших його храмів. Дитячий туризм: «Королева доріг — Південна залізнична магістраль». Екскурсія з відвідуванням музею історії розвитку залізничного транспорту і тематичного кафе «Локомотив». Подієвий туризм: інтерактивна екскурсія «Вогні Новорічного Харкова». Проводиться в дні Новорічних та Різдвяних свят. Гастрономічний туризм: «Харків солодкий на смак» з дегустацією шоколаду харківського виробництва. В рамках проекту «Стежина легенд Слобожанщини»: розроблена екскурсія «Люботин. На перехресті легенд». Стартував новий проект «Відомі харків"яни. Нам є ким пишатися», в рамках якого екскурсія «Варвара Каринська. Від веретена до «Оскару». Розробляються також екскурсії, присвячені харківському періоду життя Нобелівського лауреата Іллі Мечникова, маршурут «Богодухівське спадщина Леопольда Кеніга». Удосконалено маршрут «Видатні поляки Харківщини». Восени 2017 року буде презентовано новий маршрут присвячений харків"янам, які брали участь в ліквідації наслідків на ЧАЕС «Харків-Чорнобиль. Хроніки подвигу». Проект «Слобожанський сувенір» передбачає популяризацію народних ремесел Слобожанщини, виробів народних майстрів. Відбулося два випуски Школи коцарства, яка відроджує старовинний та майже повністю втрачений слобожанський промисел килимарства. 

 

Додам також, що культурні та туристичні заходи, що проводяться у місті та області викликають інтерес у туристів. Практично у всіх районах Харківської області проводяться масові гуляння, свята до Дня міста, Масляниці, Різдва, святкування Івана Купала, музичні, хореографічні фестивалі, етно-свята.

 

— Які кроки для стимулювання туризму здійснюються в області останнім часом?

 

Олег Яцина: — Напочатку року ми переглянули Пограму розвитку культури і туризму Харківської області на 2014-2018 роки, що дало змогу збільшити фінансування туристичної галузі майже в чотири рази. Саме завдяки цьому і стало можливим проведення туристичної виставки « Харківщина: туристичні відкритя» та ряду інших заходів. Зараз працюємо над створенням координаційної ради з розвитку туризму при обласній державній адміністрації. До неї увійдуть представники громадянського суспільства, бізнесу, науки, освіти. Ми розраховуємо, що така рада сприятиме розвитку туризму та туристичної інфраструктури в області.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оставить комментарий




ФИО *
Контактные телефоны
Текст сообщения *
Ваш e-mail *
captcha

Поля, отмеченные *, являются обязательными для заполнения