Новости10.07.2018  Більшість українців недостатньо обзнані фінансово та недостатньо інформовані про Фонд гарантування вкладів

 

 

 

Про це свідчить дослідження, проведене в рамках Проекту "Транформація фінансового сектора", який фінансуються Агентством США з міжнародного розвитку USAID.

 

Результати були презентовані журналістам 5 областей під час круглого столу у Харкові. Дослідження показали що на фінансову обізнаність та  інформованість впливає три фактори: рівень доходу громадян, тип населеного пункту та регіон проживання. Найменш інформованими  виявилися люди похилого віку (від 61 року) та  молодь у віці від 18 до 29 років. Всього було опитано 2006 респондентів.

 

За словами Тамари Смовженко, голови експертної группи, консультант Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору», методологія дослідження дала можливість отримати об"єктивну картину. По Харківській області 74 відсотка опитаних респондентів відповіли, що вкрай зацікавлені в фінансовій інформації. Фахівці наполягають, що у фінансових взаємовідносинах банку і  вкладника  повинна бути взаємна відповідальність.

 

Учасники круглого столу наголосили на тому,  що саме фінансова обізнаність сприяє  захищеності громадян  та вимогає прозорості  фінансової системи.

 

Довідка

 

 На пострадянському просторі Україна стала першою країною, де була створена система гарантування вкладів. На момент становлення Фонду гарантована сума відшкодувань  становила всього 500 грн. В даний час ця гарантована сума виплат зросла в 40 разів. Сьогодні 83 банки є учасниками Фонду.

Серед важливих функцій Фонду гарантування вкладів - виведення з ринку неплатоспроможних банків.  Для таких банків Фонд шукає інвестора. Якщо такого не має- починається ліквідація банку. При цьому все майно розпродається. Вкладникам кредиторам повертаються вклади.

 

 

 

 


← Вернуться обратно