Новости13.06.2018  Універсальність студентів дизайнерів зацікавив проект Харківського міського центру зайнятості з доступності послуг

 

 

 

У Харківському міському центрі зайнятості відбулась зустріч студентів-магістрантів Харківської державної академії дизайну і мистецтв (ХДАДМ) з командою проекту «Створення інклюзивного коворкінгу «Доступна зайнятість». На зустрічі були присутні заступник директора Харківського обласного центру зайнятості Олена Захуцька та старший викладач кафедри дизайну меблів ХДАДМ Віктор Северин.


Поява фізично доступного для всіх коворкінгу - це лише одне із завдань проекту. Не менш важливою його складовою є поширення інформації про принципи універсального дизайну та доступності, на яких цей простір заснований, серед різних груп населення. І надто серед молодих дизайнерів, які вже в найближчому майбутньому визначатимуть вигляд та функціональність інтер’єрів різноманітних приміщень. Тому студенти ознайомились не лише із технічними, але і ціннісними аспектами проекту, отримали наочні презентації, у яких пояснюються концепти універсального дизайну та доступності, наведені приклади розумних пристосувань. Під час зустрічі обговорювались можливості та напрямки залучення молодих спеціалістів-дизайнерів до проекту. Це має привнести подальші удосконалення та збагатити процес дизайну коворкінгу досвідом та поглядами іншої соціальної групи, а для самих студентів стати першою практикою проектування із застосуванням принципів універсального дизайну та доступності.


«Здобутий майбутніми дизайнерами досвід у розв"язанні проблем доступності та створенні універсального дизайну, розширить горизонти їх можливостей, слугуватиме для них гарним стартом у професійній реалізації», - зазначила О. Захуцька.


Проект «Створення інклюзивного коворкінгу «Доступна зайнятість» у Харківському міському центрі зайнятості реалізується в межах спільної програми ООН, ВООЗ та МОП «Сприяння інтеграційній політиці та послугам людей з інвалідністю в Україні», що впроваджується, що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) спільно з Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) та Міжнародною організацією праці (МОП) за фінансової підтримки Партнерства ООН з питань реалізації прав людей з інвалідністю, в партнерстві з Міністерством соціальної політики України, Міністерством охорони здоров’я України та Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України.

 

https://kha.dcz.gov.ua/novyna/universalnist-studentiv-dyzayneriv-zacikavyv-proekt-harkivskogo-miskogo-centru-zaynyatosti-z


← Вернуться обратно