Новости22.05.2018  У «Ніч музеїв» розповідали про харківські літаки

Музей авіації ХДАВП взяв участь у «Ночі музеїв», що пройшла 19 травня у Харкові.

 

Відвідувачів заходу ознайомили з історією літакобудування на Харківському авіазаводі з початку його виникнення і до сучасних  часів. 


«Розповідати було про що. За 92 роки існування авіазаводу виготовлено більше 4000 тисяч літаків різних конструкцій. І багато з них стали справжнім проривом у авіації тих часів», - каже директор Музею авіації Володимир Котляр.

 

Так, понад 90 років тому перший директор ХАЗу Костянтин Калінін як схему літака вибрав підкісний аероплан з оригінальним еліптичним крилом. Це давало низку переваг - найменші втрати на формування вихору, підвищення бокової стійкості, зниження енергії двигуна, що забезпечувало вищу швидкість і більшу дальність польоту. Це був прорив у авіабудуванні. Згодом зарубіжними фахівцями створення еліптичного крила оцінювалося як видатний внесок у розвиток світової авіації…

 

Пізніше з’являлися інші лайнери, в яких колишні калінінські "ноу-хау" використовувалися вже як тривіальні інженерні рішення…

 

Завдяки слайд-шоу із старовинних «хазівських» знімків відвідувачі «Ночі музеїв» могли бачити літаки різних часів, виготовлені на Харківському авіазаводі.

 

Загалом на ХАЗі виготовляли літальні апарати розробки багатьох видатних авіаконструкторів - Д.П. Григоровича, І.Г. Немана, П.О. Сухого, П.Д. Грушина, А.С. Яковлева, А.І. Мікояна, М.І. Гуревича, В.М. Туполева, І.С. Селезньова. Літаки Олега Антонова і Петра Балабуєва уже десятки років залишаються неперевершеними.

 

Довідка: «Ніч музеїв» - це міжнародна подія, присвячена Міжнародному дню музеїв (18 травня), яка проходить щорічно в третю суботу травня в 42 країнах Європи. Майже 2000 музеїв одночасно продовжують час своєї роботи раз на рік, відкриваючи свої двері для всіх бажаючих. У Харкові акція вперше відбулася в 2009 році.


← Вернуться обратно