Новости13.04.2018  Кабмін затвердив нові акцизні марки для сигарет

Уряд затвердив введення з 1 липня 2018 року нових акцизних марок для тютюнових виробів (крім сигарет з фільтром і без фільтра, цигарок). Зміни стосуються продукції як вітчизняного, так і імпортного виробництва.

 

Зазначимо, що зразки марок затверджено постановою від 4 квітня 2018 року № 257 "Деякі питання маркування тютюнових виробів". Документ в частині нових зразків марок вступить в силу з 1 липня 2018 року.

 

Державної фіскальної службі (ГФС) доручено забезпечити виготовлення до 25 червня 2018 року марок акцизного податку нового зразка, а також їх продаж у встановленому порядку.

 

Марка для тютюнових виробів вітчизняного виробництва з фільтром і без фільтра (цигарки) - зеленої, для інших тютюнових виробів вітчизняного виробництва - помаранчевої, для тютюнових виробів імпортного виробництва з фільтром і без фільтра (цигарки) - синій, для інших тютюнових виробів імпортного виробництва - бордовою колірній гамі.

Постановою також вносяться деякі зміни до положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів від 27 грудня 2010 року.

Зокрема, зразки марок розробляються Мінфіном разом з ГФС, МЕРТ, СБУ, МВС, Мін"юстом та затверджуються Кабміном. Марка для алкогольних напоїв, крім виноробної продукції (лікеро-горілчана продукція), вітчизняного виробництва проводиться в зеленій кольоровій гамі; алкогольних напоїв, які є виноробною продукцією вітчизняного виробництва – червоною; напоїв, крім виноробної продукції (лікеро-горілчана продукція), імпортного виробництва – фіолетовий; напоїв, які є виноробною продукцією імпортного виробництва – помаранчевою.

Повідомлялося, що ринок сигарет в Україні у 2017 році скоротився на 8%. Тільки в четвертому кварталі ринок сигарет зменшився майже на 4%.

 

 


← Вернуться обратно