Новости09.02.2018  112 років з дня народження геніального авіаконструктора Олега Антонова!

 

Фото Харківське державне авіаційне виробниче підприємство.

7 лютого за новим стилем виповнюється 112 років від дня народження видатного авіаконструктора Олега Костянтиновича Антонова, доктора наук, академіка АН СССР, Героя Соціалістичної Праці, лауреата Ленінської премії та Державної премій СРСР, творця легендарних АН-2 і 74-х моделей різнопланових літальних апаратів (52 типу планерів і 22 види літаків), засновника і керівника прославленого дослідно-конструкторського бюро.


Праці конструктора зробили його прізвище одним з найвідоміших у світі.


В період Великої Вітчизняної війни він брав участь у створенні і розробці винищувача «Як», одного з масових і затребуваних літаків того періоду.


Разом зі своїм КБ Антонов приголомшив світ створенням важкого турбогвинтового транспортного літака Ан-22 «Антей» з максимальною злітною масою 250 тонн і Ан-124 «Руслан», який мав злітну масу 402 тонни.


Протягом багатьох останніх років АНТК ім. О. К. Антонова успішно співпрацює з Харківським авіазаводом.


Слідом за серійним випуском транспортних літаків Ан-72 і Ан-72П було освоєно виробництво літака Ан-74. Створено і виготовлено сімейство багатоцільових літаків Ан-74: легкий транспортний літак Ан-74Т, вантажопасажирський літак Ан-74ТК, адміністративний літак Ан-74П-100, Ан-74ТК-200 і принципово нова модифікація Ан-74ТК-300.


Літаки цього сімейства працюють в умовах Арктики й Антарктиди, здійснюють польоти в важкодоступні високогірні райони Південної Америки, забезпечують транспортування вантажів і пасажирів в пустелі Сахара.

 

 

 


← Вернуться обратно