Новости30.01.2018  Від авіамоделювання до авіабудівництва

Четверо вихованців клубу «Горизонт» ХДАВП зайняли призові місця у змаганнях метальних авіамоделей на кубок ХАІ.


Хлопці мріють про авіацію і можливо свою подальшу долю пов’яжуть саме з авіабудуванням.

 

Авіамоделювання – дуже популярний вид спорту серед молоді і дорослих, в якому учасники змагаються у конструюванні і виготовленні моделей літальних апаратів та їх випробуванні в польоті. Вже багато років авіамоделюванню навчають у Клубі юних техніків «Горизонт» при Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві. Саме КЮТ «Горизонт» 12 років тому задумав і організував змагання метальних авіамоделей. Клуб має чемпіонів Європи і світу з авіамодельного виду спорту.

 

На разі відкриту першість Харківської області метальних авіамоделей у закритих приміщенях проводить Національний аерокосмічний університет «ХАІ». Варто сказати, що дані змагання проводяться згідно правил міжнародної Федерації авіамодельного спорту. Використовується модель літака, яка літає у закритому приміщенні, але не оснащена жодним двигуном.


«Підйомна сила створюється аеродинамічними силами, що діють на поверхні, залишаються нерухомими в польоті», - сказано в правилах.


За словами директора КЮТ «Горизонт» Віктора Щєкіна, завдання учасників полягало у наступному: авіамодель потрібно було кинути найвище і щоб вона пролетіла найдовше.


«Горизонт» представив 18 своїх вихованців у трьох вікових групах. Маємо переможців у кожній із них. Серед дітей наш Ярослав Гриценко зайняв 2 місце. Макаров Артур здобув 2 місце, а Колесник Володимир - 3 місце серед юнаків. У групі дорослих 2 місце отримав Чмовж Віталій.


На цей раз першість взяли запорожці, коментує змагання Віктор Щєкін, але вихованці «Горизонту» також виступили досить вдало, зважаючи на складні умови, у яких їм прийшлося готуватися до змагань.

 

За словами Віктора Щєкіна, авіамоделювання – це путівка в авіабудування. Його вихованці мріють про авіацію. Багато хто з них потім навчається у Харківському національному аерокосмічному університеті «ХАІ» і влаштовується на авіазавод. Отже, можемо порадіти, що у ХДАВП підростають чудові кадри, прекрасна зміна!

 

 

Фото надав Бурлак І.Т.

 

 


← Вернуться обратно