Новости24.01.2018  Як допомогти школярам обрати професію, з’ясовували у Харківському обласному центрі зайнятості

 

Про стан ринку праці та професійну орієнтацію школярів говорили із фахівцями загальноосвітніх навчальних закладів Немишлянського району міста Харкова. Інформаційна зустріч відбулась у Харківському обласному центрі зайнятості.

 

Заступник директора Харківського обласного центру зайнятості А. Толстих презентував присутнім послуги служби зайнятості, наголосивши на популярності робітничих професій на ринку праці Харківщини. Він зазначив, що у Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (далі — ХЦПТО ДСЗ) незабаром з’являться додаткові професії, зокрема тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва.

 

Фахівці служби зайнятості Харківщини ознайомили присутніх із можливостями професійного навчання у ХЦПТО ДСЗ. Зокрема практичний психолог Тамара Мостіпан презентувала умови підготовки робітників в освітньому закладі. Детально розповіла про спеціальності, за якими готують працівників для місцевих підприємств, сучасне обладнання та враження самих слухачів курсів. Інформувала про способи роботи із підприємствами Харківщини, де фахівці проходять практику та в подальшому можуть працевлаштуватися.

 

Про форми інформування старшокласників щодо вибору майбутньої професії розповіла начальник відділу профорієнтації Харківського обласного центру зайнятості Наталя Пахуча. Учасників заходу інформували про потреби роботодавців, а також перспективи регіонального ринку праці. За словами фахівців, на професійний розвиток учнів слід орієнтувати вже у середніх класах. Під час професійно-орієнтаційних заходів фахівці служби зайнятості інформують молодь про існуючі професії, заклади освіти, вимоги роботодавців. Також розповідають про ресурси для пошуку роботи, у тому числі завдяки Інтернету, та психологічне тестування на визначення професійних здібностей.

 

Результатом зустрічі стало визначення спільних шляхів сприяння професійному визначенню школярів, зокрема завдяки професіографічним екскурсіям на підприємства та до ХЦПТО ДСЗ. Всього до участі в інформаційній зустрічі долучились близько 20 представників загальноосвітніх закладів Немишлянського району.

 

http://www.dcz.gov.ua/kha/control/uk/publish/article?art_id=101281&cat_id=1194926

 

 

 


← Вернуться обратно