Новости15.12.2017  Відбулася прем’єра фільму, що знімався на харківському авіапідприємстві

Недавно група працівників нашого заводу виступила у досить незвичному для себе акторському амплуа. Вони виконали роль пасажирів літака, на борту якого до Харкова за сюжетом прибуває громадянин Ізраїлю, аби відвідати місце загибелі своїх рідних у Дробицькому яру. 

 

Спочатку передбачалося, що у ностальгійній стрічці знімуть лише заводську авіамашину, проте у процесі роботи режисер-постановник Злата Царевська попросила у заводчан допомогти ще й «акторами». У результаті добровольці на власному досвіді відчули усю складність кіношної професії, яка передбачає створення потрібного кадру, незважаючи на зовнішні обставини. 

 

Прем’єра фільму-алегорії «Трагедія Дробицького яру очима дітей – харків’ян» відбулася учора в актовій залі концерну «АВЕК». Картину знімала творча група кіностудії дитячих та юнацьких фільмів «Агат-телефільм» під керівництвом продюсера і мецената Вікторії Собченко. На головну роль запросили керівника і головного диригента Харківського національного театру опери та балету імені Лисенка Петра Морозова. «Свого часу я записував на телебаченні багато передач про музику та музикантів, - поділився своїми враження від зйомок він. – Але увесь час мріяв знятися у кіно. То ж коли отримав від кіностудії запрошення, охоче погодився. Не можу сказати, що робота була складною. Музичне виконання вимагає набагато більших емоційних затрат. Там не буває дублів, а тут можна повторювати зйомку до тих пір, поки не вийде. Але в цілому все дуже цікаво – нові люди, нова специфіка»… 

 

Наймолодшому актору Микитці Скрепцову, що у фільмі зіграв роль хлопчика Давида, - усього лише 3, 5 роки. У зйомках брали участь й інші діти, а також харків’яни, непов’язані з акторською професією. Злата Царевська каже, що занурення в тему трагедії Дробицького яру викликало настільки сильні переживання, що творча група на певному етапі вирішила відійти від написаного сценарію. Сюжетом керували емоції, тому стрічка вийшла надзвичайно зворушливою.

 

 

 


← Вернуться обратно