Новости07.12.2017  Безробітні та роботодавці Харківщини поглиблюють знання про свої права

 

Просвітницькі заходи в рамках Всеукраїнського тижня права проходять у базових центрах зайнятості Харківської області. Семінари для роботодавців щодо реалізації законодавства з питань зайнятості населення, професійно-орієнтаційні заходи та зустрічі з безробітними вже пройшли у Валківському та Балаклійському районних центрах зайнятості, а також Харківському міському центрі зайнятості.

 

Разом із фахівцями Валківського районного центру зайнятості новостворені підприємці та роботодавці Валківщини з’ясовували законодавчі аспекти взаємодії служби зайнятості та роботодавців. Особливу увагу на семінарі приділили темі підприємницької діяльності. Учасникам презентували програму підтримки підприємців «Будуй своє» та пояснили умови участі в ній. Колишні безробітні, учасники АТО, які отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю, поділились досвідом про участь у подібних проектах та організацію власної справи. Крім цього, під час заходу було підбито підсумки роботи Консалтингового центру Валківського районного центру зайнятості. До обговорення долучились консультанти з питань надання безоплатних консультацій з організації та провадження підприємницької діяльності, представники місцевої влади, Пенсійного фонду, Центру надання адміністративних послуг та інші учасники.

 

Фахівці Балаклійського районного центру зайнятості провели тематичні заходи для старшокласників Балаклійської загальноосвітньої школи I-III ступенів №1 імені О.А.Тризни. Під час професійно-орієнтаційного уроку учням продемонстрували анімаційні відеоролики стосовно вибору майбутньої професії та провели інтерактивну вікторину на тему прав та обов’язків неповнолітніх осіб. Так присутні дізналися про засади Загальної декларації прав людини, Конвенції ООН про права дитини та законодавство, що регламентує використання праці дітей. Також школярів ознайомили з послугами центру зайнятості, з актуальними робітничими професіями, можливостями професійного навчання завдяки службі зайнятості. У заході взяли участь понад 120 осіб. За словами учасників, їм вдалося дізнатися більше про свої права та способи їх захисту.

 

Про забезпечення рівних можливостей для працівників, у тому числі інвалідів, говорили у Харківському міському центрі зайнятості. Фахівці центру зайнятості разом із представниками Головного управління Держпраці у Харківській області інформували роботодавців про права робітників відповідно до законодавства України. Зокрема учасникам нагадали про право громадян на вільний вибір виду діяльності або зміну професії, безоплатне сприяння у працевлаштуванні та інформування про стан ринку праці, соціальний захист у разі безробіття, захист від дискримінації у сфері зайнятості та інше. Роботодавцям нагадали процедуру перевірок підприємств, організацій та установ, здійснення штрафних санкцій та інше. Наприкінці семінару учасники отримали відповіді на питання щодо правильного оформлення відпустки працівника, попереднього медичного огляду при прийнятті на роботу, ведення трудових книжок, правильності оформлення трудових відносин з найманим працівником, проведення атестації. На заході були присутні 15 роботодавців.

 

Заходи, присвячені Всеукраїнському тижню права, триватимуть до 8 грудня.

 

Довідка.

Всеукраїнський тиждень права, присвячений Дню прав людини, відзначають на честь ухвалення Загальної декларації прав людини у 1948 році. День прав людини святкують 10 грудня.

 

http://www.dcz.gov.ua/kha/control/uk/publish/article?art_id=99156&cat_id=1194926

 

 

 

 


← Вернуться обратно