Новости07.12.2017  Молода драматургія на сцені харківського театру ім. Пушкіна

Театр ім. Пушкіна продовжив започатковану в 2017 році традицію надання малої сцени «Портала на Гоголя, 8» молодим режисерам. Так, в березні глядачі дивилися виставу Ольги Турутя-Просолової «Чайка», а вже на початку зими познайомилися з експериментальною абсурдною постановкою «Гімнастичний козел» режисера-початківця  Олександра Середина.

 

Автор пєси Олександр Середин зміг розгледіти у знарядді для стрибків, щось більше, ніж просто прилад для занять фізкультурою. В 2017 році вистава вже ввійшла в шорт-листи конкурсу молодої драматургії «Любимовка» та головного драматургічного конкурсу України - фестивалю «Тиждень актуальної п’єси».

 

Виявляється, що, здавалося б, у звичайному спортивному обладнанні з чотирма ніжками криється справжній об’єкт тоталітаризму, який спотворює особистість ще зі шкільних років. Вустами героїв режисер постановки вдається до відкриття, що «природа створила гімнастичного козла, щоб вказати на слабких», а далі стверджує, «ми не калічимо, ми тільки перевіряємо». Актори намагаються довести до абсурду заклик про користь фізичних вправ, які виконуються на спортивному знарядді, підкреслюючи, що стрибки через козла комплексно впливають на тіло…  Гасло: «Стрибати будуть всі!» відображене у виставі червоними рукавичками, надягненими на руки героїв, символізують підкорення, підвладність, повну залежність однієї людини від іншої.

 

Протягом двох годин безперервного спостереження за, здавалося, шкільним життям та сімейними відносинами на малій сцені театру, глядач порине у власні відчуття супротиву, відчує на собі огиду від насильства над особистістю,  побачить силу дружніх стосунків, незламність характеру. 

 

Автор постановки Олександр Середин говорить, що намагався пробудити у відвідувачів вистави пошук власної думки. А директор театру   Сергій Бичко підкреслює: «Зіткнення з цією виставою подібне до зіткнення з козлом». З живим, чи гімнастичним, можна зрозуміти, відвідавши театр ім. Пушкіна.  

 

 

 

 


← Вернуться обратно