Новости20.03.2017  27 березня – Міжнародний день театру


27 березня відзначається Міжнародний день театру, який започатковано у Відні на 9-му конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО у 1961 р. Діяльність організації, відповідно до її статуту, спрямована на зміцнення миру та дружби між народами й на розширення творчого співробітництва всіх театральних діячів світу.

 

У культурному житті Харківщини театр відіграє особливу роль. Це не просто професійне свято майстрів сцени, це свято мільйонів глядачів. Для святкування цього дня театри показують найкращі спектаклі та презентують глядачам свої прем’єри, присвячують театральні фестивалі, нагороджують художні колективи.

 

Упродовж 2015 р. на Харківщині працювало 7 стаціонарних професійних театрів усіх жанрів театрального мистецтва (опери та балету, 2 драматичні, музично-драматичний, музичної комедії та мініатюр, дитячий та ляльковий). Кількість місць у залах для глядачів становила 4,4 тис.од. Театрами області проведено 1,6 тис. театральних вистав, на яких були присутні 394,3 тис. глядачів. Вперше були поставлені 18 театральних постановок та 9 відновлених.

 

Середньооблікова кількість штатних працівників театрів області налічує 1,5 тис. осіб, з яких 705 осіб – художній та артистичний персонал.

 

 

*****

Вітаємо всіх, чиє життя пов"язане з театральною діяльністю. Прийміть щиру подяку за незабутні враження та емоції від майстерної гри акторів та видовищних постановок. Бажаємо натхнення, втілення творчих задумів, цікавих різнопланових ролей та глядацьких симпатій!

 

 

 

Заступник начальника                                                                             І.Г.Наумов

 


← Вернуться обратно