Новости03.03.2017  Державній програмі «Репродуктивне здоров’я нації» бути… чи не бути?

 

В Обласному центрі планування сім’ї та репродукції людини  міста Харківа відбувся круглий стіл «Чи гарантуватиме держава українцям безпечне материнство та дитинство у найближчі 5 років?».

 

Як зазначила керівниця проекту USAID  «Репродуктивне здоров’я в Україні» Олена Панченко Державна програма «Репродуктивне здоров’я нації» існувала до 2015 року, а концепція нової Державної соціальної програми, розрахованої на збереження репродуктивне здоров’я на 2017 – 2021 роки, ще не прийнята, бо вже півроку знаходиться на затвердженні в Міністерстві охорони здоров’я України. 

 

Репродуктивне здоров’я нації – це стан повного фізичного, розумового і соціального благополуччя, що характеризує здатність людей до зачаття і народження дітей, можливість сексуальних відносин  без загрози захворювань, що передаються статевим шляхом, гарантію безпеки вагітності, пологів, виживання і здоров’я дитини, благополуччя матері, попередження небажаної вагітності.

 

За останні роки чисельність народжень скоротилася, тенденція буде зберігатися через зменшення чисельності жінок дітородного віку, кризову соціально-економічну ситуацію та військово-політичну нестабільність. Демографічне неблагополуччя в Україні підвищує значущість репродуктивної функції для забезпечення здоров’я потенційних матерів та батьків, зростає цінність кожного новонародженого, що має бути національним пріоритетом для відтворення української нації і країни загалом.

 

Проект USAID  «Репродуктивне здоров’я в Україні»  років працює в Харківській області. Головним завданням проекту є інформаційно-просвітницька функція, направлена на донесення важливих знань про методи контрацепції, запобігання інфекційним захворюванням та піклування про власне здоров’я підліткам вже зі шкільної лави. В результаті його реалізації була проведена диспансеризація соматичних захворювань, які впливають на репродуктивне здоров’я; створено реєстр цих захворювань, на обліку перебувають 10000 жінок та підлітків; ведеться забезпечення контрацептивними засобами.

 

Варто зазначити, що завдяки реалізації програми «Здоров’я Слобожанщини» на Харківщині працює 3 перинатальні центри, які надають високоспеціалізовану допомогу. В результаті проведення заходів в області вдалося знизити показники материнської смертності на 20 %, поліпшилася якість надання пологової допомоги, зменшилася кількість абортів, а найголовніше – забезпечено 100 % надання препаратів сурфактантів для маловагових немовлят, що допомагають запобігти дихальним розладам.

 

 

В умовах реформи децентралізації передбачається, що фінансування з державного бюджету буде направлено на вирішення конкретних проблем регіону на обласному рівні. Збільшиться загальна сума фінансування з обласного, міського бюджетів на реалізацію заходів збереження репродуктивної функції українців. Забезпечення невідкладної вчасної допомоги – пріоритетне завдання регіональної програми «Здоров’я Слобожанщини». 


← Вернуться обратно