Свежий номерИностранные студенты

Иностранные студенты

Немного статистики

Харьков и Киев-наиболее привлекательные города Украины для студентов иностранцев. В 36 харьковских вузах в настоящий момент обучается 19,6 тыс. иностранных студентов. В числе учебных заведений, куда поступают иностранцы, — 30 вузов III — IV уровня аккредитации, 5 вузов I — II уровня аккредитации и одно ПТУ. В них учатся граждане 116 стран мира. Больше всего иностранцев учится в таких вузах: Харьковский национальный университет им.Каразина — 4 тыс. 264 человек; Харьковский национальный медицинский университет 3 тыс. 978 человек; Харьковский национальный экономический университет-1 тыс.538 человек; Национальный фармацевтический университет — 1 тыс. 504 человека; Национальный технический университет «ХПИ» — 1 тыс. 190 человек. В 2016/17 году на 1 курс в вузы было принято около 6 тыс. иностранных студентов. Наибольшее количество из них поступили в медицинский университет — 1 тыс. 65 студентов, ХНУ — 889 студентов, Харьковский национальный университета радиоэлектроники — 612 студентов, ХПИ — 419 студентов, НФаУ — 414 студентов

Обмін туристами з Євросоюзом

Обмін туристами з Євросоюзом

Зближенню України та Євросоюзу не в останню чергу сприяє туризм. Ужгородський прес-клуб побував у двох цікавих локаціях, які приваблюють українців в Євросоюзі і навпаки. Йдеться про те, чому українські рибалки мандрують до Угорщини та що приваблює німецькомовних туристів у закарпатських селах. 

Олександр Кривоконь: «Адекватно оцiнюємо ситуацію на ХАЗі»

Олександр Кривоконь: «Адекватно оцiнюємо ситуацію на ХАЗі»

Наприкінці лютого цього року на Харківський авіаційний завод зайшла команда анти-кризових менеджерів на чолі з Олександром Кривоконем. Завод на той час не працював, загальний обсяг боргів сягав астрономічної цифри у 3,3 млрд гривень. Було відключено електро-, водо- та газопостачання. З червня підприємстово почало відвантажувати запчастини замовникам, а в березні робітники вперше за останній рік отримали заробітну платню. 

Близкая и неизвестная Турция

Близкая и неизвестная Турция

Посещение больше, чем 20 черноморских городов Турции, 2500 километров на автобусе по дорогам севера этой страны, десятки экскурсий и не меньше услышанных увлекательных историй - таков итог пресс-тура, организованного для украинских журналистов Министерством туризма и культуры Турции. Сухопутная часть тура началась в турецком порту Хайдар паша /Стамбул/ и закончилась в грузинском Батуми. Морская прошла по маршруту – Черноморск / Украина/ – Стамбул и Батуми – Черноморск.

Сільський розвиток — у фокусі державної політики

Сільський розвиток — у фокусі державної політики

 

Тривалий час українське село переважно розглядалося як ресурс для сільгоспвиробництва. Питання ж соціального розвитку, екологічні, культурні, освітні відступали на другий план. За виробничими показниками забували про людину. В результаті отримали специфічну ситуацію, коли маємо потужний аграрний сектор і водночас складну соціально-економічну ситуацію на селі. А також непросту демографію — молодь просто виїздить у міста. Проте останнім часом все частіше з’являються повідомлення про ініціативи з розвитку сільських громад та кооперації невеликих фермерів.

З цього почалася розмова із заступником Міністра аграрної політики та продовольства України Оленою КОВАЛЬОВОЮ про нову політику сільського розвитку.