Свежий номерПроблеми регіонів, або Житомирсько-харківський досвід децентралізації

Проблеми регіонів, або Житомирсько-харківський досвід децентралізації

Багато хто з українців вважав схвалену 1 квітня 2015 року концепцію децентралізації влучним, але не надто вдалим жартом. Відтоді минуло вже близько трьох років, і ми розуміємо, що нам зовсім не до сміху, бо, як виявилося, роботи дуже багато. Недооцінена раніше реформа набрала шалених обертів, і те, до чого ставилися радше з іронією, стало дієвим механізмом розвитку держави. За підрахунками урядовців, надходження до загального фонду місцевих бюджетів зросли на 48,4 млрд. гривень порівняно з минулим роком, а також у держбюджеті-2017 на регіональний розвиток було акумульовано 9 млрд. гривень. Як наслідок, 665 об’єднаних територіальних громад отримали вагомі важелі впливу. А як ці важелі працюють — найкраще пересвідчитися на реальних прикладах.

Європейські міські стандарти:як облаштувати «інтелігентне місто»

 Європейські міські стандарти:як облаштувати «інтелігентне місто»

Підписавши Угоду про асоціацію з Євросоюзом, Україна взяла на себе низку зобов’язань на шляху до економічного й політичного зближення з ЄС. Звісно, це не означає, що всі сфери життя країни повинні бути уніфіковані з європейськими законодавчими нормами, адже навіть держави-члени ЄС мають власне законодавство і власний шлях, наприклад, в освіті, містобудуванні, питаннях пенсійного забезпечення тощо. Утім, є й ціла низка так званих європейських стандартів життя, на які рівняються і всередині унії, і, хотілося б вірити, її найближчі сусіди. Про такі моменти у сфері урбаністичного простору розповіла головний архітектор словацького міста Кошице з понад 240 тисячами мешканців Петронелла Кірайова.

На шляху до енергоефективності по-українськи

 На шляху до енергоефективності по-українськи

За даними представництва Європейського Союзу українці споживають у 2-2,5 рази більше електроенергії у своїх помешканнях, ніж населення країн ЄС з подібним до українського кліматом. Енергоефективність допоможе вивести Україну з кризи, створить важливий стимул для економіки. Відмова ж використовувати засоби з енергоефективності буде коштувати Україні все більше й більше коштів.

Відповідно до статті 9 Директиви Європейського Союзу про енергетичну ефективність будівель, країни-члени ЄС мають гарантувати, що до 31 грудня 2020 року енергетичні характеристики всіх нових будинків будуть відповідати показникам будівель з мінімальним або нульовим споживанням енергії. Так звана мета «20-20-20» означає, що до 2020 року на 20% скоротиться споживання первинної енергії, 20% становитиме частка енергії, отримана з поновлювальних джерел, на 20% відбудеться зниження викидів вуглекислого газу.

 

Ерцгерцоґ… у вишиванці. Наталка Сняданко про свій новий роман

Ерцгерцоґ… у вишиванці. Наталка Сняданко про свій новий роман

Цієї осені у «Видавництві Старого Лева» вийшов новий роман української письменниці Наталки Сняданко з інтригуючою назвою «Охайні прописи ерцгерцоґа Вільгельма». Це вже дев’ята книга львів’янки, що відрізняється від попередніх не тільки більшим обсягом (544 сторінки), але й жанром. Головний герой книги — екстравагантний і непередбачуваний Вільгельм фон Габсбург, австрійський ерцгерцоґ. Але «Охайні прописи ерцгерцоґа Вільгельма» — не просто історичний роман. Письменниця доповнила історію життя Вільгельма, який обрав собі за псевдонім ім’я Василь Вишиваний, уявною частиною його біографії, а сама розповідь у романі ведеться з позиції уявної онуки ерцгерцоґа. «Губернія» побувала на презентації «Охайних прописів…» і поставила авторці низку запитань про труднощі роботи з архівами, вигадані елементи біографії Вільгельма та проблему національної самоідентифікації.

Игорь Коваль: «Наша задача — делать мир лучше»

 Игорь Коваль: «Наша задача — делать мир лучше»

Всеукраинский день работников культуры и мастеров народного искусства трижды менял свое место в календаре. Сначала отмечался в марте, потом — в третье воскресенье мая, а с 2014 года — 9 ноября. Таким образом, день рождения директора и главного режиссера Харьковского государственного академического театра музыкальной комедии Игоря Коваля совпал с его профессиональным праздником. А в этом году у заслуженного деятеля искусств Украины Игоря Коваля не рядовой день рождения, а юбилей — 50 лет. И по случаю двойного праздника он сам решил сделать городу подарок – организовал праздничный концерт мастеров искусства в большом зале Харьковского национального академического театра оперы и балета.