Як працює безвіз з Європою та чим живуть невеличкі прикордонні міста Угорщини?


Людмила Доля
21.07.2017 

Як залучати європейські гроші та впроваджувати корисні для громади проекти? Журналісти з шести областей України пристали на пропозицію Ужгородського прес-клубу отримати інформацію з перших рук і поїхали в прес-тур Угорщиною.

 

Голова села Тібор Марто розповів, що на різні програми Євросоюз виділив 3 мільйони євро. Тут мешкають 2500 осіб, з них 240 школярів та 380 пенсіонерів (від 65 років).   У селі є яблуневий і вишневий сади, фабрика з виробництва соку та харчових продуктів. А от особисте господарство селяни ведуть неохоче, - це голова вважає мінусом вступу до ЄС. Селяни не вирощують городину, а купують її у супермаркеті. Зараз понад 60 % мешканців задоволені тим, що Угорщина – член Євросоюзу, - продовжує він,  хоча на початку цього процесу навіть виходили на протестні мітинги. Тоді збільшилася кількість безробітних – до 30 %, а зараз цей показник становить 3-4 %, але це за 15 років після вступу до євроспільноти. «Якщо Україна увійде в ЄС, то вам також треба буде потерпіти 2-3 роки, а потім Україна буде процвітати», - вважає пан Марто. Незабаром у Фенішлітке  відкриють  два підприємства інвестори з України – фабрику з виробництва засобів для волосся (задіють понад 200 працівників) і підприємство відомого нашого горілчаного бренду (300 робочих місць).

Сьоме в Угорщині - населення міста становить 117 597 чоловік. Ніредьгаза знаходиться за 270 кілометрів від столиці Будапешта та за 50 кілометрів від українського кордону. Спокійне та привітне,  з доглянутими парками, розташоване на перехресті старовинних і сучасних торгових і туристичних шляхів. У працівників Турінфоцентру журналісти запитували –  як розвивають цікаві для мандрівників напрямки в Угорщині, завдяки чому досягається туристична привабливість європейських міст.  А потім відвідали місцеву гордість -  ніредьгазький зоопарк. Він розташований на території майже в 30 гектарів, є найбільшим зоопарком Угорщини і одним з кращих у Європі. Тут відвідувачів очікує майже 3500 різних тварин з усіх континентів світу. Його мешканці проживають у максимально наближених до природніх умовах. Замість кліток – частини лісу, обгороджені ровом чи парканом. До окремих тварин можна вільно підходити, фотографувати, стежити за розвитком їх потомства.

Місто Токай — центр виноробства, в якому виробляється одноіменне вино. Регіон включений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Є в місті пам»ятка пов»язана з Україною. При вході до православної церкви встановлена меморіальна дошка. Текст: «У моїй любій Гунгарії. На цьому місці стояла православна дерев’яна церква, в якій у 1745-1753 роках був півчим і звідси вирушав у мандрівки по Угорщині та інших країнах Європи великий український просвітитель-гуманіст,  філософ і поет  Григорій Сковорода. .Дошка була встановлена 1998 року товариством української культури в Угорщині.

На кордоні журналісти з Дніпра, Харкова, Херсона, Сум, Житомира та Донеччини пересвідчились, міф про те що українці  масово виїжджають до Європи, а назад не повертаються – таки міф. Бо черга в обидва боки розтяглась на дві з половиною години навіть о півночі.

 

 

 

 
← Вернуться обратноОставить комментарий


 


ФИО *
Контактные телефоны
Текст сообщения *
Ваш e-mail *
captcha

Поля, отмеченные *, являются обязательными для заполнения